انواع قهوه و طرز درست کردن آنها

انواع قهوه و طرز درست کردن آنها

انواع نوشیدنی قهوه و طرز درست کردنشان

قهوه از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های گرمی است، که بعد از آب پر مصرف‌ترین نوشیدنی در جهان است. قهوه را با کمک انواع قهوه ساز می‌توان درست کرد، که بسته به نوع قهوه دستگاه متفاوت و البته روش متفاوتی برای درست کردن آن وجود دارد. قهوه اسپرسو با کمک اسپرسو ساز و قهوه فرانسه با کمک قهوه ساز و قهوه ترک با کمک قهوه جوش درست می‌شود. دقت داشته باشید که دانه مناسب برای تهیه قهوه مودر نظر از نظر درجه آسیاب و نوع دانه قهوه و غلظت و ... با هم تفاوت دارند.

برای آشنایی با مشخصات یک قهوه ساز خوب و انواع قهوه ساز پیشنهاد می‌شود راهنمای خرید دستگاه قهوه ساز را مطالعه نمایید.

 

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو espresso؛ اسپرسو همه را به یاد عطر فراوان و غلظت بالای قهوه می‌اندازد، اما اسپرسو چیست و چگونه تهیه می‌شود! در ساده‌ترین حالت می‌توان اسپرسو را یک نوشیدنی غلیظ دانست که به روش عصاره‌گیری کردن از دانه‌ها و ذرات قهوه به دست می‌آید و اتفاقاً عطری قوی دارد. عصاره قهوه در عرض 30 ثانیه گرفته می‌شود و علت نامگذاری‌اش به همین مشخصه برمی‌گردد. اسپرسو از واژه express گرفته شده که به سریع و فشرده معنا می‌شود. برای درست کردن قهوه اسپرسو کافی است به مدت 30 ثانیه آب داغ با فشار بالا بر روی دانه‌های آسیاب شده قهوه ریخته شود و از بین ذرات آن عبور کند، تا در نهایت عصاره قهوه گرفته شود و در یک فنجان کوچک سرو گردد. قهوه اسپرسو بیشترین میزان کافئین را دارد و انواع نوشیدنی‌های گرم نظیر کافه لته Latte، آمریکانو Americano، کاپوچینو cappuccino، موکا mocha و ماکیاتو macchiato با استفاده از اسپرسو تهیه می‌شوند و پایه اصلی‌شان اسپرسو می‌باشد.

قهوه اسپرسو

دانه مناسب برای درست کردن قهوه اسپرسو

یکی از موضوع‌هایی که ممکن است برای شما هم سوال باشد، این است که آیا برای درست کردن قهوه اسپرسو به دانه‌ای مخصوص نیاز است! در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر. آنچه که در قهوه اسپرسو اهمیت دارد نوع دانه نیست، بلکه میزان آسیاب کردن دانه قهوه می‌باشد. دو نوع دانه قهوه در دنیا کاشت می‌شود، قهوه عربیکا و قهوه روبوستا، که هر دو نوع دانه برای تهیه اسپرسو به کار می‌روند. هم بصورت مجزا و هم بصورت ترکیبی.

برای به دست آوردن یک قهوه اسپرسو که عطر و طعم خوبی داشته باشد و مانند انرژی‌زا عمل کند، بهتر است 70% قهوه عربیکا و 30% قهوه روبوستا را با هم ترکیب کرد.

 

دقت داشته باشید که تفاوت قهوه اسپرسو در میزان آسیاب کردن دانه‌ها می‌باشد، پس برای تهیه اسپرسو دانه‌های قهوه باید دارای اندازه متوسط باشند. در یک مقایسه کلی بین میزان آسیاب کردن دانه‌های قهوه برای قهوه‌های مختلف می‌توان گفت که قهوه اسپرسو باید نرم‌تر و ریزتر از قهوه فرانسه و درشت‌تر از قهوه ترک باشد. گفتنی است که هر شات اسپرسو 30-25 میلی لیتر حجم داشته، همچنین اسپرسو دبل به دو شات اسپرسو گفته می‌شود که معادل 50 تا 60 میلی لیتر حجم دارد و با توجه به کافئین بالایی که دارد برای کار و ورزش مناسب است.

طرز تهیه قهوه اسپرسو با موکاپات

برای درست کردن قهوه اسپرسو، به دستگاه موکاپات و اسپرسو ساز نیاز است. موکاپات دستگاهی کوچک و جمع و جور بوده که بر روی گاز قرار داده می‌شود. این قهوه ساز روگازی تنها و تنها برای درست کردن اسپرسو به کار می‌رود و به همین منظور طراحی شده است. موکاپات از سه قسمت اصلی مخزن آب و قهوه و قوری تشکیل شده است و کارآیی راحتی دارد.

1- ابتدا مخزن آب را از آب جوشیده پر کنید.

2- دانه‌های قهوه را آسیاب کنید. ( اندازه نمک طعام)

3- سبد قهوه را متناسب با ظرفیت موکاپات و تعداد نفرات پر کنید. ( برای یک نفر یک قاشق چایخوری پودر قهوه)

4- سبد قهوه را روی مخزن آب بگذارید.

5- درِ موکاپات را برداشته و روی شعله ملایم گاز قرار دهید.

6- به مدت 5 الی 10 دقیقه طول می‌کشد، تا عصاره قهوه داخل قوری ریخته شود.

7- عصاره گیری را تاز مانی که رنگ قهوه از تیره به عسلی تغیر کرده و قهوه رقیق شده، ادامه دهید.

8- درِ موکاپات را روی محظه بگذارید و سپس از روی شعله بردارید، تا اسپرسو آماده سرو شدن شود.

طرز تهیه قهوه اسپرسو با موکاپات

طرز تهیه قهوه اسپرسو با اسپرسوساز

یکی دیگر از روش‌های تهیه اسپرسو، استفاده از دستگاه اسپرسو ساز می‌باشد. این دستگاه از اجزایی نظیر پمپ آب، پرتافیلتر، بویلر، هدگروپ، ترموبلاک، فیلتر آب، صفحه گرم نگهدارنده و آسیاب قهوه تشکیل شده است. برای تهیه هر شات اسپرسو با دستگاه اسپرسو به این صورت عمل کنید.

1- درون مخزن را به میزان کافی از آب پر کنید( توصیه می‌شود از آب تصفیه شده استفاده نمایید.)

2- دستگاه اسپرسو ساز را به برق وصل کرده و آن را روشن نمایید.

3- برای هواگیر کردن دستگاه، گردونه را بچرخانید و مجدداً گردونه را به حالت اولیه برگردانید.( بهتر است 30 ثانیه از روشن کردن دستگاه بگذرد.)

4- پرتافیلتر را با پودر قهوه پر کنید و با کمک تمپر قهوه داخل پرتافیلتر را فشرده کنید.( 10 الی 15 گرم قهوه آسیاب شده را سبد قهوه بریزید.)

5- قهوه را تا جایی که امکان دارد با کمک تمپر فشرده کنید، در غیر این صورت قهوه رقیق و نامطلوب از آب درمی‌آید.

6- پرتافیلتر را درون هدگروپ قرار دهید، تا آب با فشار وارد آن شود.

7-دکمه اسپرسو را فشار دهید تا عصاره گیری قهوه شروع شود.

8- فنجان را زیر دستگاه اسپرسوساز قرار دهید و از اسپرسو مطلوب خود لذت ببرید. ( مدت عصاره گیری 30 ثانیه است.)

 

هر شات اسپرسو حدود 26 تا 30 میلی لیتر بوده و هر دبل شات نیز 50 تا 60 میلی لیتر حجم دارد.

 

طرز تهیه قهوه اسپرسو با اسپرسوساز

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه یکی از نوشیدنی‌های محبوب در جهان است، که با نام‌های مختلفی نظیر قهوه فیلتری و قهوه چکه‌ای و قهوه دمی نیز شناخته می‌شود. این قهوه از قهوه‌هایی است که به روش دمی تهیه می‌شود و چون در حین دم کشیدن قهوه و آب مدت زمان زیادی کنار هم قرار می‌گیرند، لذا مقدا کافئین خوبی هم دارد. گفتنی است که این نوع قهوه، نسبتاً سبک و رقیق بوده از این رو گزینه‌ای ایده‌آل برای صبحانه به حسای می‌آید. میزان کافئین قهوه فرانسه در مقایسه با اسپرسو به نسبت 1 به سه می‌باشد و اسپرسو 3 برابر قهوه فرانسه کافئین دارد؛ اما چون قهوه فرانسه در لیوان‌های بزرگی سرو می‌شود در نتیجه میزان کافئین‌اش از دیگر قهوه‌ا بالاتر خواهد رفت. قهوه فرانسه باید به میزان متوسط برشته شود و رنگ ملایمی داشته باشد و همچنین پودر قهوه مناسب برای این نوع نوشیدنی باید درشت باشد. برای درست کردن قهوه فرانسه، دو دستگاه به نام‌های فرنچ پرس و دستگاه قهوه ساز برقی طراحی و تولید شده‌ند.

طرز تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس

فرنچ پرس دستگاهی کوچک است و شبیه یک پارچ دسته‌دار به نظر می‌رسد، که برای درست کردن قهوه فرانسه و کف گیری شیر و تهیه دمنوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه در واقع از یک بدنه و درپوش و اهرم تشکیل شده است و برای درست قهوه فرانسه با کمک فرنچ پرس تنها به آب و پودر قهوه نیاز خواهید داشت. دقت داشته باشید که قهوه مخصوص فرنچ پرس، باید میزان برشتگی دانه‌ها ملایم و اندازه آنها نسبتاً درشت باشد. همچنین مقدار آب لازم برای تهیه قهوه فرانسه مطلوب به ازای یک قاشق غذاخوری پودر قهوه، نصف فنجان آب است. شما می‌توانید قهوه فرانسه را با طعم دهنده‌های مختلف نظیر کاکائو و عسل و دارچین و شیر و وانیل و ... نیز میل کنید.

 

گفتنی است که اگر قهوه فرانسه با طعم ملایم دوست دارید، از قهوه‌هایی با درصد عربیکا بالاتر استفاده کنید، که رنگ روشن‌تری هم دارد.

1- آب را گرم کنید و درست قبل از اینکه به نقطه جوش برسد آن را از روی شعله بردارید. یا اینکه آب را جوشانده و بعد آب را سرد کنید.( دمای آب حدود 93 درجه سانتیگراد باشد.)

2- دقت داشته باشید که کیفیت آب بر روی طعم و مزه قهوه بسیار تاثیرگذار است، حتماً از آب معدنی یا اب تصفیه شده استفاده نمایید.

3- داخل فرنچ پرس را با آب داغ خیسانده و آب داغ را بچرخانید، تا بدنه آن گرم شود.(در آخر آب را تخلیه کنید.)

4- قهوه‌ای که بصورت درشت و مناسب قهوه فرانسه آسیاب شده باشد را داخل فرنچ پرس بریزید. ( برای هر فنجان، 15 الی 20 گرم پودر قهوه درشت)

5- کمی آب داغ به پودر قهوه اضافه کنید. سعی کنید بصورت دایره‌وار آب را بریزید، تا تمام پودر قهوه خیس شود و کف کند.

6- به مدت 45 ثانیه صبر کنید و سپس آن را ملایم هم بزنید.

7- بقیه آب داغ را بصورت چرخشی یا دورانی داخل پارچ بریزید و خوب هم بزنید و درپوش را سر جایش بگذارید

8- به مدت 3 الی 4 دقیقه صبر کنید و دسته یا اهرم را تا آخر فشار دهید. قهوه آماده است، بلافاصله نوش جان کنید.( قهوه هر چه بیشتر بماند، تلخ‌تر و غلیظ‌تر خواهد شد.)

 

طرز تهیه قهوه فرانسه با قهوه ساز برقی

دستگاه قهوه ساز، دستگاهی است که برای تهیه قهوه فرانسه استفاده می‌شود و از یک محفظه آب و محفظه قهوه و یک قوری تشکیل شده است. کارکرد این دستگاه بسیار ساده و راحت بوده و هر کاربری می‌تواند با آن قهوه فرانسه خوش طعم و اصیل درست کند. برای درست کردن و تهیه قهوه فیلتری یا همان فرانسه به آب تصفیه شده و قهوه ساز برقی، فیلتر کاغذی (در صورت عدم برخورداری دستگاه از فیلتر)، قهوه آسیاب شده ( مناسب برای قهوه فرانسه ) و قاشق غذاخوری و آسیاب برای پودر کردن دانه قهوه نیاز خواهید داشت.

1- قوری را از آب تصفیه شده و تازه پر کنید. البته باید متناسب با اندازه قهوه مورد نیاز آب داخل قوری بریزید. ( برای اینکه قهوه‌ای با کیفیت داشته باشید، باید از آب تصفیه شده و تازه استفاده کنید.)

2- آب قوری را در مخزن آب تخلیه کنید و قوری را سر جایش بگذارید.

3- فیلتر کاغذی سالم را باز کرده و داخل قسمت قیفی شکل دستگاه بگذارید. ( از سلامت فیزیکی فیلتر اطمینان حاصل کنید.)

4- قهوه مناسب برای تهیه قهوه فرانسه را داخل فیلتر بریزید. دقت کنید که میزان پودر قهوه نسبت به آب را رعایت کنید. (به ازای 180 میلی لیتر آب دو قاشق غذاخوری پودر قهوه)

5- میزان مناسب پودر قهوه را داخل فیلتر بریزید. ( نوع فیلتر بستگی به نوع دستگاه دارد و امکان دارد کاغذی یا فلزی باشد.)

6- دکمه روشن کردن دستگاه را بزنید و منتظر آماده شدن قهوه باشید، که بسته به نوع دستگاه 5 تا 20 دقیقه طول می‌کشد.

7- با تمام شدن آب مخزن، عملکرد قهوه ساز نیز متوقف می‌شود، که نشان دهنده آماده شدن قهوه ست.

8- اکنون قهوه آماده است و کافی است قوری را جدا کرده و قهوه را داخل لیوان بریزید و نوش جان کنید.

قهوه ترک و طرز تهیه آن

قهوه ترک از جمله سنتی‌ترین روش‌ها برای تهیه قهوه است. این نوع قهوه برشتگی کمی داشته و رنگ آن روشن بوده. همچنین میزان آسیاب کردن دانه‌های قهوه ترک نیز بسیار زیر می‌باشد و باید قهوه ترک مثل آرد ریز و نرم باشد. غلیظ بودن و بافت نرم از ویژگی‌های بارز قهوه ترک است، قهوه ترک بسیار غلیظ بوده و طعم آن تلخ می‌باشد و میزان کافئین بالایی دارد. اگر به روش درستی تهیه شود، مقداری کف یا یک لایه فوم بر روی قهوه تشکیل خواهد شد، که این لایه به حفظ دمای قهوه کمک کرده و باعث می‌شود تا دیرتر سرد شود. قهوه ترک هم مانند قهوه اسپرسو در فنجان‌های کوچک سرو می‌گردد. قهوه ترک بوسیله دستگاهی به نام قهوه جوش تهیه می‌شود، که مخصوص قهوه ترک بوده و به آن جذوه یا جاذوه نیز می‌گویند. ناگفته نماند که میزان کافئین و تلخی اسپرسو از قهوه ترک بیشتر می‌باشد.

آنچه که برای درست کردن قهوه ترک نیاز است، شامل قوری قهوه جوش یا همان جذوه، قهوه ترک و شکر می‌باشد. این مراحل را اجرا کنید، تا در نهایت به قهوه ترک محبوب خود برسید.

 

1-به ازای هر نفر یک فنجان آب سرد در نظر بگیرید و داخل قهوه جوش بریزید.

2-قهوه جوش را روی اجاق گاز قرار دهید( حرارت شعله تا زمانی که آب به جوش آید، باید کمی زیاد باشد.)

3-زیر اجاق گاز را روی شعله و حرارت ملایم تنظیم کنید و 1 قاشق غذاخوری قهوه ترک به قوری قهوه جوش اضافه کنید. اجازه دهید تا قهوه داخل آب پخش شود و بر روی آب شناور شود.( به هیچ عنوان قهوه را هم نزنید، تا قهوه در آب گلوله گلوله نشود.)

4-اگر تلخی قهوه ترک اذیتتان می‌کند، می‌توانید بعد از دو دقیقه به قهوه شکر اضافه نمایید.

5-بعد از اضافه نمودن شکر، زیر گاز را زیاد کنید، تا زمانی که شکر کامل در آب حل شود. ( 3 تا 4 دقیقه زیر گاز را در همین درجه حرارت باقی بگذارید.)

6-اکنون با کمک یک قاشق قهوه را هم زده و حرارت گاز را هم کم کنید. قاشق را از قهوه جوش دور کنید، تا دیگر در تماس با قهوه نباشد( با دور کردن قاشق از قهوه، به کف دار بودنش کمک خواهید کرد.)

7-بعد از چند دقیقه کف بر روی قهوه تشکیل شده و قهوه ترک کف دار می‌گردد. به محض اینکه قهوه حباب دار شد، می‌توانید حرارت آن را کم کرده و اجازه ندهید قهوه زیاد بجوشد.

8-کف را از روی قهوه بردارید و آن را داخل فنجان بریزید.

9-دوباره قهوه ترک را به مدت 5 ثانیه گرم کرده و سپس داخل فنجان‌ها بریزید.

 

جوشیدن زیاد قهوه باعث می‌شود تا کف و طعم آن از دست برود. پس بسیار مراقب قهوه باشید و اجازه جوشیدن سریع را ندهید.

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.