طرز استفاده از گوشت کوب برقی

طرز استفاده از گوشت کوب برقی

گوشت کوب برقی یکی از دستگاه‌های کاربردی و حرفه‌ای در آشپزخانه است که برای تهیه انواع غذا و دسر و مخلوط و ... به کار می‌رود. کار کردن با گوشت کوب برقی به سادگی وصل کردن سری مورد نظر و فشار دادن کلیدهای روی بدنه‌ی دستگاه است. بر روی بدنه گوشت کوب برقی کلیدهایی با عملکرد روشن/خاموش و تعیین سطح سرعت تعبیه شده که با کمک آنها می‌توان گوشت کوب را روشن کرد و سطح سرعت آن را تنظیم نمود. گوشت کوب‌های برقی دو نوع متفاوت دارند و به گوشت کوب تک کاره و چند کاره دسته بندی می‌شوند، که نوع چندکاره آن دارای همزن، خردکن و دیسک‌های رنده و تیغه‌های خمیرزن و ... نیز می‌باشد. از دلایل استفاده از گوشت کوب برقی حجم کم و ابعاد جمع و جور آن است که هم خوش دست بوده و هم فضای کمی را در آشپزخانه به خود اختصاص می‌دهد. در ادامه شما را با کاربرد گوشت کوب برقی و طرز استفاده صحیح از آن آشنا خواهیم کرد.

مراحل استفاده از گوشت کوب برقی

اگر گوشت کوب چند کاره دارید باید ابتدا سری مورد نظر ( همزن، خردکن، تیغه های رنده و غذاساز و ....) را به بدنه اصلی گوشت کوب متصل نمایید. اگر گوشت کوب تک کاره باشد که فقط یک میله که تیغه گوشت کوب به آن وصل است را دارد، برای استفاده از گوشت کوب تک کاره کافی است که میله گوشت کوب را به بدنه اصلی که شامل موتور است وصل کنید و آن را در جهت حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا میله گوشت کوب به موتور وصل شود. سپس مواد را در پارچ یا ظرف مخصوص بریزید و گوشت کوب را به صورت عمودی داخل ظرف آن فرو ببرید. 

با کمک کلید روشن/خاموش که بر روی بدنه‌ی دستگاه تعبیه شده، دستگاه را روشن کرده و با استفاده از کلید تنظیم سرعت و نوع مواد غذایی "سرعت" را تنظیم کرده تا مواد غذایی داخل ظرف با سرعت مد نظر و میزان دلخواه مخلوط شود.

برای جلوگیری از پاشیده شدن مواد از داخل ظرف به بیرون، سعی کنید ظرفی با عمق مناسب انتخاب کنید. همچنین هرگز بیش از دو سوم ظرف را از مواد غذایی پر نکنید.

اگر قصد استفاده از همزن "سری همزن نرم" را دارید، به جای وصل کردن میله‌ به بدنه اصلی باید سری همزن را به بدنه اصلی وصل کنید و آن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا همزن قفل شود. برای روشن کردن و تنظیم سرعت هم باید از همان کلیدهای روشن/خاموش و کلید تنظیم سرعت استفاده کنید.

برخی از گوشت کوب های چندکاره دارای تیغه و ظرف خردکن هم هستند، برای استفاده از خردکن باید ابتدا تیغه‌ی خردکن را بر روی کوپلینگ خردکن داخل ظرف قرار دهید، مواد غذایی مورد نظر را داخل ظرف بریزدی و سپس درپوش را بر روی ظرف گذاشته و آن را در جهت درست بچرخانید تا قفل شود. آنگاه بدنه‌ی اصلی که همان موتور گوشت کوب است را بر روی درپوش خردکن بگذارید و آن را بچرخانید تا قفل شده و در جای درست خود قرار گیرد. سپس دستگاه را روشن کنید و با کمک کلیدهای روشن/خاموش و کلید تنظیم سرعت گوشت کوب را روشن کرده تا مواد غذایی مورد نظر را خرد شوند.

طرز تهیه اسموتی با گوشت کوب برقی

برای درست کردن اسموتی می‌توان علاوه بر مخلوط کن از گوشت کوب نیز استفاده کرد. برای درست کردن اسموتی موز ابتدا باید مواد لازم که شامل موز، شیر نارگیل، ماست پر چرب و عسل می‌شود را آماده کنید. موز را به صورت حلقه حلقه برش داده و آن را درون کیسه فریزر زیپ دار بریزید و آن را داخل یخچال بگذارید تا خنک شده و تا حدی فریز گردد. سپس موز فریز شده را به هماره دیگر مواد را درون ظرف مخصوص یا پارچ گوشت کوب بریزید و گوشت کوب را روشن کرده و مواد را کاملاً هم بزنید، در آخر عسل را هم اضافه کنید و دوباره با گوشت کوب آنها را مخلوط کنید، تا اسموتی موز آماده سرو کردن شود.

طرز تهیه سالاد الویه با گوشت کوب برقی

برای درست کردن سالاد الویه به سیب زمینی، تخم مرغ، سینه مرغ، خیارشور، کنسرو نخود فرنگی، سس مایونز، آبلیمو، ماست و پیاز نیاز است. ابتدا سیب زمینی‌ها را آبپز کرده و بعد از پختن کامل با گوشت کوب برقی به خوبی له کنید. سپس سینه مرغ را به همراه پیاز و نمک و زردچوبه بپزید. تخم مرغ ها را نیز به صورت جداگانه پخته و آن را با گوشت کوب برقی له کنید. خیارشورها را نیز رنده کنید و تمام مواد را در ظرفی مخصوص بریزید. سپس سس مایونز را با مواد دیگر مخلوط کنید و آنها را با گوشت کوب برقی به خوبی مخلوط کنید. در آخر می توانید سالاد آماده شده را در یخچال بگذارید تا کمی خنک شده و آماده سرو کردن شود.

 

ارسال دیدگاه
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.