کاربرد برنامه بخارپز steam در پلوپز

کاربرد برنامه بخارپز steam در پلوپز

کاربرد برنامه بخارپز Steam در پلوپز

پلوپزهای چندکاره تنها از برنامه های پخت متنوع برخوردار نیستند، بلکه قابلیت ها و عملکردهای کاربردی دارند. یکی از عملکردهای جذاب پلوپز، برنامه Steam به معنای بخارپز می‌باشد. محبوبیت این عملکرد به حفظ ارزش مواد غذایی مربوط می‌شود. به همین دلیل پلوپزهای چندکاره نیز به این برنامه پخت مجهز شده‌اند. نحوه عملکرد این بنرامه به این صورت است که ابتدا باید از طریق کلید منو "Menu" برنامه بخارپز "Steam" را انتخاب کرده، سپس کلید شروع "Start" را فشار دهید، تا برنامه بخارپز کار خود را آغاز کرده و مواد غذایی داخل سبد را بوسیله‌ی بخار بپزد. این برنامه پخت به حفظ ارزش مواد غذایی و حفظ ویتامین‌ها و املاح موجود در مواد غذایی مختلف کمک می‌کند. بخارپز کردن از خشک شدن مواد غذایی جلوگیری می‌کند و مواد غذایی با کمک بخار پخته خواهند شد. بنابراین می توان گفت که بخارپز کردن یک روش پخت و پز بدون روغن است و همین عامل به سلامت بیشتر مواد غذایی کمک خواهد کرد.

پلوپزهای چندکاره که برنامه‌ای به عنوان "Steam" دارند، بر روی نمایشگر یا کنترل پنل دستگاه از این عملکرد پشتیبانی می‌کنند. همچنین دارای سبد بخارپز نیز می‌باشند. برای استفاده از عملکرد بخارپز باید ابتدا به میزان لازم و استاندارد آب داخل قابلمه پخت بریزید، سپس مواد غذایی یا سبزیجات مورد نظر را داخل سبد بخارپز قرار دهید و سبد به همراه مواد غذایی را بر روی قابلمه پخت پلوپز بگذارید. سپس درب دستگاه را با فشار دادن به سمت پایین ببندید. دوشاخه را به پریز برق وصل کنید، سپس از طریق کنترل پنل و با توجه به تنظیمات دستگاه، برنامه یا عملکرد بخارپزی Steam را انتخاب کنید و دستگاه را با فشار دادن کلید Start روشن نمایید.

به هنگام استفاده از این عملکرد هرگز بیش از حد استاندارد، داخل قابلمه پخت آب نریزید، به صورتی که مواد غذایی در تماس با آب قرار گیرند. باید مواد غذایی در تماس با آب نباشند و خیس نشوند. گفتنی است که برای عطر دار کردن غذا، می‌توانید از انواع گیاه نظیر آویشن، رزماری و لیمو ترش و ... استفاده کنید. با ریختن این مواد عطردار در آب، می‌توان به غذا نیز عطر و طعم خاص بخشید. برای بهتر بخارپز کردن مواد غذایی مانند گوشت، ماهی و مرغ و ... باید ابتدا آنها را بخارپز کنید و چاشنی و ادویه‌جات لازم را به آن بیفزایید، سپس در سبد بخارپز بگذارید، تا با کمک بخار مغز پخت شوند. همچنین برای بخارپز کردن سبزیجات نیز باید ابتدا سبزیجات بزرگ را به تکه‌های کوچک‌تر برش دهید تا امکان پخت کامل و یکدست آنها فراهم گردد.

پلوپزهای چندکاره ناسا الکتریک مدل NS-3074 و مدل NS-3081 و NS-3082 نیز از این قاعده مستثنی نیستند و دارای عملکرد و قابلیت بخارپز Steam می‌باشند. برای استفاده کامل از این دستگاه و بهره گیری از تمامی عملکردهای آنها بهتر است طرز استفاده از پلوپز چندکاره را مطالعه نمایید یا اینکه قبل از اولین استفاده از پلوپز حتماً دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید.

ارسال دیدگاه
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.