آیا قدرت مکش جاروبرقی با توان مصرفی آن برابر است؟

آیا قدرت مکش جاروبرقی با توان مصرفی آن برابر است؟

آیا قدرت مکش جاروبرقی با توان مصرفی آن برابر است؟

یکی از نکات جالب و بسیار کاربردی در رابطه با جاروبرقی به تفاوت میان قدرت مکش و توان مصرفی آن مربوط می‌شود. در واقع توان مصرفی جاروبرقی با قدرت مکش جاروبرقی اصلاً مساوی نیست و معمولاً توان مصرفی بسیار بیشتر از توان مکش است. جالب است بدانید که قدرت مکش جاروبرقی معیار مهم برای خرید جاروبرقی است نه توان مصرفی آن. چرا که این قدرت مکش است که میزان مکندگی جاروبرقی را تعیین می‌کند. پس شما هم هنگام خرید این دستگاه این دو مولفه را با هم اشتباه نگیرید؛ چرا که به هیچ عنوان با هم مساوی نیستند.

تفاوت قدرت مکش با توان مصرفی؟

قدرت مکش جاروبرقی و توان مصرفی دو اختلاف بسیار مهم با یکدیگر دارند و آن هم این است که توان مصرفی در رابطه با میزان مصرف برق و انرژی موتور جاروبرقی است و این در حالی است که قدرت مکش به توانایی و قدرت مکش آلودگی‌ها مربوط می‌شود. بنابراین هرگز نباید به اشتباه توان مصرفی بالاتر را نشانه‌ی قدرت مکش بالاتر دانست و یا اینکه قدرت مکش بالا را به معنای توان مصرفی بالاتر در نظر گرفت. پس سعی کنید هنگام خرید جاروبرقی ابتدا قدرت مکش آن را در نظر بگیرید و سپس توان مصرفی را بررسی کنید، تا جاروبرقی بخرید که هم میزان مصرف انرژی آن پایین باشدو هم اینکه از قدرت مکش مناسبی برخوردار باشد.

توان مصرفی جاروبرقی چیست؟

توان مکشی و توان مصرفی با اینکه در ذهن اکثر کاربران دو مولفه‌ی مساوی هستند؛ اما باید این نکته را در نظر گرفت که توان مصرفی تنها عددی است برای اینکه توان الکتریکی موتور جاروبرقی را سنجید در واقع اگر یک جاروبرقی دارای توان مصرفی 2000 وات باشد به این مفهوم است که جاروبرقی در هر ساعت 2 کیلووات ساعت انرژی مصرف می‌کند. در واقع وات یک واحد اندازه‌گیری بوده و ربطی به قدرت مکش جاروبرقی ندارد. بنابراین از روی توان مصرفی تنها می‌توان به میزان برق مصرفی دستگاه پی برد، نه قدرت و توان آن.

قدرت مکش در جاروبرقی چیست؟

در واقع قدرت مکش  suction به معنای قابلیت ایجاد خلا در جاروبرقی است و با نام‌هایی مانند قدرت مکش آب و قدرت ایجاد خلا نیز شناخته می‌شود. قدرت مکش نشان دهنده‌ی قدرت و توان جاروبرقی است و هر چه این قدرت بیشتر باشد توانایی آن در نظافت و خاکروبی و جمع کردن زباله و ... نیز بیشتر خواهد بود. قدرت مکش در واقع با کمک موتور مکنده به حجم زیادی از هوا سرعت می‌دهد و هر چه قدرت مکش بیشتر باشد حجم هوای مکش شده نیز بیشتر خواهد بود. این قدرت مکش یکی از مهمترین معیارها برای بررسی به عملکرد جاروبرقی است.

سرعت مکش و قدرت مکش نیز با هم متفاوت هستند و دو تعریف مجزا از هم دارند. سرعت مکش مربوط به سرعت حجم هوای منتشر شده در محیط است و با قدرت مکش ارتباط معکوس دارد. هر چه سرعت مکش بالاتر باشد قدرت مکش پایینتر است و بالعکس. این دو مولفه در انتخاب و خرید یک جاروبرقی خوب به شما کمک خواهند کرد و بهتر است به فکر توان و وات جاروبرقی نباشید و به جای آن به قدرت مکش جاروبرقی بچسبید.

قدرت مکش در واقع یعنی قدرت برداشتن زباله از روی سطوح توسط جاروبرقی و سرعت مکش نیز به معنای توانایی حرکت دادن و جابجا کردن زباله‌هاست. برای اینکه قدرت و کارایی جاروبرقی یا هر دستگاهی که قابلیت مکندگی داشته باشد را سنجید، باید این دو مولفه را در نظر گرفت. یکی قدرت مکش و دومی سرعت مکش. خوشبختانه توان مصرفی موتور ارتباطی با قدرت و سرعت مکش ندارد ولی این قدرت و سرعت مکش با هم ارتباط دارند.


خرید بهترین جاروبرقی؛ جاروبرقی خوب چی بخریم؟

افزایش قدرت مکش جاروبرقی با 3 راهکار ساده

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.