طرز تهیه‌ی 3 نوشیدنی خنک تابستانی

طرز تهیه‌ی 3 نوشیدنی خنک تابستانی

طرز تهیه‌ی 3 نوشیدنی خنک تابستانی

با آمدن روزهای گرم تابستانی سر و کله‌ی انواع نوشیدنی‌های خنک پیدا می‌شود، که حکم معجون‌های شگفت انگیز را دارند و گرمی این روزها را برایمان قابل تحمل‌ می‌کنند. در واقع هیچ چیزی نمی‌تواند از یک نوشیدنی خنک اثر این گرمای غافلگیر کننده‌ی تابستان را فرو بنشاند. گرمای طاقت فرسای این روزها راهی جز خوردن و نوشیدن میوه‌ها، خوراکی‌ها و میوه‌های آبدار برایمان نمی‌گذارد، تا آب از دست رفته‌ی بدن جبران شود.نوشیدنی‌های مخصوص فصل تابستان با میوه‌های رنگارنگ و خاص این فصل تهیه می‌شوند، بنابراین نوشیدنی‌های مخصوص این فصل هم بسیار متنوع و رنگارنگ هستند. بنابراین این مقاله را به طرز تهیه‌ی نوشیدنی‌ تابستانی خنک اختصاص داده‌ایم. برای آشنایی با طرز تهیه‌ی این نوشیدنی‌ها تا آخر با ما باشید.

طرز تهیه‌ی لیموناد هندوانه

تابستان را با هندوانه‌ش می‌شناسند، این میوه‌ی تابستانی آبدار به یکی از بخش‌های جدا نشدنی روزهای گرم تابستانی تبدیل شده است. خودِ هندوانه یک طرف انواع نوشیدنی که با هندوانه درست می‌شود طرف دیگر، تقریباً 92% هندوانه از آب تشکیل شده است و به همین دلیل بهترین گزینه برای آبرسانی به بدن است. لیموناد هندوانه یکی ازهمین نوشیدنی‌هاست. ظاهر شگفت انگیز، طعم فوق العاده و طرز تهیه‌ی ساده از ویژگی‌های این لیموناد است. لیموناد هندوانه طراوات و شادابی خاصی دارد و نوشیدن آن زمان نمی‌شناسد. لیموناد هندوانه طرز تهیه‌ی آسانی دارد، کافی‌ست یکبار امتحان کنید تا به نوشیدنی ثابت دورهمی‌های عصرانه‌تان تبدیل شود.

 

خوشمزه‌های لازم برای لیموناد هندوانه
شکر سفید نصف فنجان          
آب نصف فنجان
مکعب‌های هندوانه چهار فنجان
آب یخ سه فنجان
آب لیموترش تازه نصف فنجان
یخ چند تکه

 

 

1-برای درست کردن لیموناد هندوانه کافی‌ست که هندوانه را پوست گرفته و آن را در مخلوط کن بریزید و با چند بار پالس زدن، هندوانه را به پوره تبدیل کنید. پوره‌ی هندوانه را از صافی رد کنید و هنگام رد کردن از صافی سعی کنید کمی به پوره فشار آورید تا آب آن گرفته شود.

2-سپس شکر  نصف فنجان آب را دورن قابلمه بریزید و آن را روی حرارت متوسط بگذارید. برای اینکه شکر کاملاً حل شود باید پنج دقیقه روی حرارت متوسط بماند. سپس قابلمه را از روی حرارت متوسط بردارید و 3 فنجان آب یخ و آب لیمو ترش تازه را به مخلوط داخل قابلمه اضافه کنید.

3-اکنون نوبت سرو کردن لیموناد هندوانه است، یخ‌های مکعبی شکل را درون لیوان ریخته و سپس درون هر کدام از لیوان‌ها 3 قاشق پوره‌ی هندوانه بریزید و در آخر لیموناد را به آن اضافه کنید. لیموناد هندوانه‌ی خنک و خوشمزه به همین سادگی آماده شده، از نوشیدنش لذت ببرید.

طرز تهیه‌ی 3 نوشیدنی خنک تابستانی، طرز تهیه‌ی لیموناد هندوانه

طرز تهیه‌ی شربت توت فرنگی

توت فرنگی از میوه‌های خوشمزه‌ی تابستانی است که طعم دوست داشتن می‌دهد. شربت توت فرنگی سرشار از ویتامین سی و انواع آنتی اکسیدان است و به همین جهت یک نوشیدنی سالم و خنک برای فصل تابستان به حساب می‌آید. این شربت خوش طعم و خوش رنگ در فصل تابستان بسیار پرطرفداره و علاوه بر اینکه برای سلامتی مفیده، کم آبی بدن را جبران می‌کند و خستگی و عطش روزهای گرم را برطرف می‌کند.

خوشمزه‌های لازم برای تهیه‌ی شربت توت فرنگی
توت‌فرنگی رسیده دو فنجان
لیموترش یک چهارم یک عدد
شکر یک قاشق غذاخوری
آب یخ یک فنجان
یخ چند تکه

 

1-قبل از هر چیزی توت فرنگی‌های خوشمزه را شسته و ساقه‌ی آنها را جدا کنید و توت فرنگی‌ها را خرد کنید. در این مرحله لازم است که توت فرنگی‌های خرد شده را به همراه شکر و آب لیمو ترش تازه گرفته شده را در پارچ مخلوط کن ریخته و آنها را به خوبی مخلوط کنید. برای مخلوط شدن بهتر مواد کافی است که چند پالس بزنید تا تمام مواد به پوره‌ی نرم تبدیل شوند.وقتی که مواد با هم مخلوط شدند، دوباره یه فنجان آب اضافه کنید و مواد را به مدت یک دقیقه باز هم بزنید تا مواد بصورت یکدست درآید.

2-پوره‌ی توت فرنگی را از صافی بگذرانید، در این هنگام کمی کف روی پوره نشسته است که باید دور ریخته شود.

3-شربت توت فرنگی خوشمزه‌ی شما آماده است و اکنون باید آن را سرو کنید. لیوان‌ها را آماده کنید، چند تکه یخ را داخل لیوان بریزید سپس پوره‌ی توت فرنگی را به آن اضافه کنید. برخی از افراد برای شیرین‌تر کردن شربت توت فرنگی از شکر بیشتری استفاده می‌کنند و یا آب هندوانه به شربت توت فرنگی اضافه می‌کنند.

طرز تهیه‌ی شربت توت فرنگی

طرز تهیه‌ی شربت شاتوت

شاتوت از همان میوه‌های خوش طعم و لذیذی است که شربت ان یک نوشیدنی خنک و دلچسب است که در روزهای گرم تابستان نقش یک نوشیدنی خنک و معجزه بخش را دارد. درست کردن این شربت بسیار ساده بوده و به چیز خاصی به جز شاتوت و شکر و آب نیاز ندارد. این شربت یکی از شربت‌های سالمی است که بصورت خانگی تولید می‌شود.

مواد لازم :

خوشمزه‌های لازم برای تهیه‌ی شاتوت
شاتوت 1کیلوگرم
آب     1لیوان
شکر 2لیوان

 

 

1-برای درست کردن شربت شاتوت، کافی است که آب و شکر را با هم مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید. اجازه دهید این مخلوط کمی روی حرارت متوسط بجوشد.

2-شاتوت را ابتدا در کیسه‌ی توری ریخته و این کیسه را داخل ظرف حاوی آب شکر بگذارید. سعی کنید هر چند دقیقه یکبار با کفگیر کیسه‌ی توری شاتوت را فشار دهید تا شیره‌ی شاتوت خارج شود. این کار را تا زمانی ادامه دهید که شربت غلیظ شده باشد و عصاره‌ی شاتوت کاملاً خارج شده و وارد شربت شود. آن زمانی که شربت نه خیلی سفت و نه خیلی شل است، کیسه‌ی توری شاتوت را دربیاورید.

3-شربت شاتوت را ابتدا سرد کنید و اجازه دهید دمایش کاملاً پایین بیاید، سپس شربت سرد شده را در شیشه‌های تمیز ریخته و داخل یخچال نگهداری کنید.

 

منبع: all recipes

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.