هنگام خرید لوازم خانگی باید به چه نکات ایمنی توجه کرد؟

هنگام خرید لوازم خانگی باید به چه نکات ایمنی توجه کرد؟

در عصری زندگی می کنیم که خریداران فقط برای رفع نیازهای خود اقدام به خرید نمی کنند.
بلکه بالا رفتن میزان آگاهی افراد جامعه باعث شده تا به ابعاد دیگر خرید از جمله سطح ایمنی لوازم خانگی نیز توجه کنند و آگاهانه لوازم مورد نیازشان را انتخاب و خریداری کنند.
لوازم برقی خانگی یکی از آن دسته محصولاتی است که در چند دهه اخیر توجه چشم‌گیری به انواع آن می‌شود.‌ در حدی که حتی برای آسان‌ترین کارهای منزل نیز وسیله‌ای مخصوص طراحی و ارائه شده است.

ایمنی مهم ترین بحث هنگام خرید


داشتن ظاهری شکیل برای لوازم برقی به‌خصوص آن دسته که مختص آشپزخانه است، اهمیت ویژه‌ای دارد، اما از آن مهم‌تر نیز ایمنی محصولت است که باید در نظر گرفته شود!
فکر کنید یک ماکروفر را به دلیل زیبایی ظاهر و مناسب بودن قیمت آن خریداری می‌کنید؛ اما حین استفاده متوجه می‌شوید ایمنی لازم در آن تعبیه نشده و شما حین استفاده از آن استرس دارید.
پس مطمئنا خریدی بر این مبنا برای شما، هم ضرری مالی محسوب می‎شود و هم خطراتی را به همراه دارد.

دست خود را داخل چرخ گوشت ‌کنید!!!!!

در حال استفاده از چرخ‌گوشت هستید، دختر خود را روی کابینت نشانده تا گریه نکند، حواستان پرت بهانه‌گیری‌هایش می‌شود و او در یک چشم برهم زدن دست خود را داخل حفره ورودی چرخ گوشت می‌کند.
اما به دلیل استاندارد و ایمن بودن دهانه ورودی، دست دخترتان  داخل آن جا نشده و از وقوع حادثه‌ای وحشتناک جلوگیری می‌شود. اینجاست که ایمنی به کار رفته شده دردستگاه خودنمایی می‌کند و شما نفسی آسوده از پشت سر گذاشتن این اتفاق می‌کشید.

لغت ایمنی را چگونه معنی کنیم؟

اصلا بیاییم به این فکر کنیم که ایمنی چیست؟
معیار سنجش آن را چه کسی تعیین می‌کند؟
خود کلمه ایمنی به چه معناست؟

اگر بخواهیم به زبانی آسان توضیح دهیم باید بگوییم ایمنی یعنی فراهم کردن ابزاری که ما را از هرگونه خطری مانند بریدگی، سوختگی یا حتی انفجار دور می‌کند.
اگر دقت نکنید، کلاه بزرگی سرتان می‌رود
در حال حاضر می‌توان گفت انواع مارک با انواع امکانات برای لوازم برقی وجود دارد که خریدار را سردرگم می‌کند. این تنوع غیر قابل هضم باعث می‌شود در خیلی موارد فاکتورهای اصلی خرید فراموش شود.
پیدا کردن لوازم برقی ایمن، با کیفیت و قیمتی مناسب کار سختی است. اگر کمی در انتخاب خود تحقیق و دقت نکنیم مطمئنا کلاه به سرمان می‌رود و ما می‌مانیم و پول از دست رفته و خریدی که بلا استفاده است.
اما برندهایی نیز وجود دارند که برای مصرف‌کنندگان خود ارزش قائل بوده و قبل از همه چیز به فکر ارائه خدمات و محصولاتی استاندارد هستند. مطمئنا ارائه لوازم خانگی ایمن و باکیفیت دغدغه تولید کنندگانی است که رضایت مشتریان و بقای برند برایشان مهم‌تر از سود و منافع شخصی برند  است.
هر روزه در حوزه لوازم برقی خانگی کالاهایی جدید با طراحی ‌به روز و تکنولوژی نوین و سطح ایمنی بالا ارائه می‌شود. ضمن توجه به این مسائل در لوازم برقی خانگی به سلامتی این دستگاه‌ها نیز توجه چشم‌گیری می‌شود.
در این زمینه برند ناساالکتریک مثال زدنی است که کیفیت و ایمنی محصولات آن تامل برانگیز است.

انتظارات هنگام خرید

انتظار خرید دستگاه‌های ایمن نسبت به قدیم افزایش یافته است. عموما دستگاه‌هایی با عنوان لوازم برقی آشپزخانه، یا گرداننده و خرد کننده هستندو یا دستگاه‌های حرارتی می‌باشند.

لوازم برقی گرداننده

مدل‌های گرداننده و خردکننده عمل برش و خرد کردن را انجام می‌دهند. طبعا این لوازم گرداننده دارای قطعات تیز هستند که اگر تدابیر ایمنی در آن‌ها لحاظ نشود سلامت کاربر در حین استفاده به خطر می‌افتد.

لوازم برقی حرارتی


دستگاه‌های حرارتی نیز عمل پخت و پز را انجام می‌دهند. این لوازم حرارتی به دلیل این‌که منبع آن‌ها حرارت و یا اشعه (ریز موج‌) است، در صورت نداشتن ایمنی لازم ممکن است برای خانوار خطرساز باشد.

فراتر از استاندارد جهانی با ناساالکتریک

درست است که یک استاندارد جهانی برای ایمنی لوازم برقی خانگی تعریف شده است، ولی هستند متخلفانی که به این موضوع کم اهمیت نگاه می‌کنند.
اما هستند شرکت‌هایی نظیر ناساالکتریک که تلاش می‌کنند فراتر از این استانداردها رفته و کالاهایی امن‌تری را به بازار معرفی کنند.
ایمنی در لوازم خانگی برقی تنها به مسائل بازگو شده مطرح نمی‌شود، بلکه فراتر از این‌ها نیز پیش رفته است.
طوری که امروزه جنس و متریال دستگاه‌ها از این لحاظ که می‌تواند حساسیت در بدن ایجاد کند یا نه و همچنین مسئله طراحی لوازم خانگی از نظر ارگونومیک و تطابق داشتن با حرکات بدن نیز بسیار مورد توجه و مطرح است.

ارگونومیک بودن و تضمین سلامت بدن

کشیدن جاروبرقی کاری دشوار و حوصله سر بر است. حا ل این‌که مجبور باشیم برای کشیدن جاروبرقی بیش از حد معمول خم شویم خستگی و دشواری کار را بیشتر می‌کند.
اما با خرید جاروبرقی‌هایی با طراحی ارگونومیک نظیر مدل NS-9094 ناساالکتریک که متناسب با نحوه ایستادن بدن طراحی شده این خستگی و آسیب‌های احتمالی را حذف می‌کنید و ایمنی بدن خود را تضمین خواهید کرد.

تعبیه آگاهانه میکروسوییچ:

یکی از تدابیر ایمنی که در لوازم برقی خانگی گرداننده و حرارتی در نظر گرفته شده است، وجود میکروسوییچ می‌باشد.
عملکرد میکروسوییچ به نحوی است که تا زمانی دستگاه‌هایی مانند آبمیوه‌گیری، رنده‌برقی و زودپزبرقی کاملا چفت و روی هم سوار نشده باشند شروع به کار نخواهند کرد که در این حالت بالاترین ایمنی را برای مصرف کننده به ارمغان می‌آورند.

میکروسوییچ نجات دهنده:

به‌طور مثال: در حال آب‌گیری هویج با دستگاه آبمیوه گیری خود هستید. فرزند خردسالتان با کنجکاوی و شیطنت در حال تماشای شما است.
تلفن منزل زنگ می‌خورد، درب آبمیوه‌گیری را باز و تیغه را کمی جابه‌جا می‌کنید. سپس به سراغ تلفن می‌روید و در همین حین فرزندتان به سراغ دستگاه رفته و با بستن درب شروع به تکرار کار شما می‌کند.
شما با دیدن این صحنه ترسیده و به سمتش هجوم می‌برید؛ ولی یادتان می‌افتد که نباید نگران باشید چون دستگاه شما از هر نظر ایمن است.
زیرا با وجود میکروسوییچی که در آن قرار گرفته آبمیوه‌گیری شروع به کار نمی‌کند. به این می‌گویند ایمنی که آرامش و امنیت را به همراه دارد.
این ترتیب و توالی باعث می‌شود تا دسترسی کاربر به قطعات برنده و گرم کننده در حین کار با دستگاه غیر ممکن شود.

چایساز نرمال حرارتی

البته در دستگاه‌هایی نظیر چایساز و یا قهوه‌ساز به دلیل مکانیزم حرارتی که دارند ترموستاتی وجود دارد که دما را در سطحی مشخص کنترل می‌کند. این مزیت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید برای این دسته لوازم است.
علاوه بر این قطعات بعضی شرکت‌ها از انواع ترموسنج‌های دیجیتالی، ترموستات‌های مکانیکی، ترموفیوزهای برگشت ناپذیر یا سیستم‌هایی مانند اورلود برای ایمنی بیشتر محصولات خود استفاده می‌کنند.

آیا دیدگاه گرانتر و بهتر درست است؟

شاید فکر کنید لوازم برقی هر چه گرانتر باشند دارای مزیت‌های بیشتر و البته ایمنی چند برابر هستند. اما اینگونه نیست و نظر ما دقیقا برعکس است.
هستند برندهایی که نهایت ایمنی را در لوازم برقی خانگی خود لحاظ می‌کنند و در عین حال میزان سود خود را کم کرده و به فکر فروشی درست و اوضاع اقتصادی خانواده‌ها هستند.

غفلتی جبران‌ناپذیر

ایمنی لوازم خانگی یکی از مسائل حیاتی است که اگر حتی کوچک‌ترین غفلتی در آن صورت بگیرد می‌تواند عواقبی جبران نا‌پذیر داشته باشد.
شرکت‌های مختلفی هستند که می‌توان با بررسی دقیق محصولاتشان به آن‌ها اعتماد کرد. ما در این‌جا به بررسی میزان ایمنی لوازم برقی خانگی یکی از این شرکت‌های معتبر که امتحان خود را در این زمینه پس داده است، می‌پردازیم.

برند ناساالکتریک


ناساالکتریک برندی تحت لیسانس آلمان می‌باشد که از بدو تولد خود توجه ویژه‌ای در زمینه ایمنی محصولات از خود نشان داده است.
برند ناساالکتریک سالیان زیادی است در زمینه بالا بردن کیفیت ایمنی و سلامت محصولات خود تلاش می‌کند و بر پایه آمار و بازخوردی که از مشتریان خود دریافت کرده، نشان می‌دهد در این زمینه موفق بوده است.

توجه به نیاز مشتریان


توجه به نیاز و سلایق مشتریان و تطابق دادن محصولات با آشپزخانه ایرانی، تنوع در رنگ، ایمنی، حجم و وزن مناسب، باعث شده خانوارها گرایش زیادی به لوازم خانگی ناساالکتریک پیدا کنند.
خدمات پس از فروش بالاترین حد ایمنی را تضمین می‌کند و یکی از فاکتورهای مهم و ایمن برای اطمینان مشتریان در بحث خرید لوازم برقی است.
این واحد دارای متخصصانی است که به بهترین نحو همپای مشتریان خود آمده‌اند و این ارتباط مهم و مشتری مداری را همیشه حفظ کرده‌اند.
پیدا کردن محصولاتی که از نظر ایمنی، کیفیت و ظاهر پیش قدم باشد نیاز به دقت  زیادی دارد زیرا هستند برندهایی که این ادعای بزرگ را دارند اما در عمل نتوانسته‌اند بهترین کیفیت و ایمنی را ارائه دهند.
لوازم خانگی برند ناساالکتریک علاوه بر داشتن 18 ماه گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش توجه به خصوصی به نحوه تولید محصولات خود دارند و خریداران می‌توانند با آسودگی خاطر محصولات مد نظر خود را خریداری کنند و از خدمات این برند بهره‌مند شوند.

 

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.