فیلتر هپا چیست؟

فیلتر هپا چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و به دنبال آن پیشرفت لوازم برقی خانگی که انواع مختلفی دارند اسباب آسایش خانواده‌ها تا حد زیادی فراهم است و لوازم خانگی امروزی علاوه بر داشتن آپشن‌های بسیار و ظاهری مدرن‌تر دارای امکانات بهداشتی بسیاری هستند که به سلامت انسان ضرر نمی‌رسانند.
برای مثال وجود فیلتر هپا در انواع جاروبرقی و جاروشارژی‌ها که قدرت تصفیه کنندگی محیط را دارا است.
با استفاده از جاروهایی که دارای فیلتر هپا هستند می‌توان علاوه بر تمیز کردن، می‌توان محیطی بدون آلرژی و گرد و غبار داشت.
زیرا فیلتر هپا خاصیت آنتی آلرژی دارد.

خب بعد از پاره این توضیحات این سوالات برای اکثر افراد پیش می‌آید که:

-    فیلترهپا چیست؟
-    فیلتر هپا از چه موادی تشکیل شده‌است؟
-    از فیلتر هپا در چه زمینه‌هایی استفاده می‎شود؟
-    دلایل به کارگیری این فیلتر چیست؟

در این جا ما به بررسی فیلتر هپا پرداخته‌ایم تا بتوانیم اطلاعاتی دقیق در مورد این فیلتر در اختیار شما قراردهیم.
در دهه‌های گذشته به دلیل پیشرفت‌های چشم‌گیر تکنولوژی هر روز با آمدن وسیله‌ای جدید و کاربردی سوپرایز شده‌ایم.
این ابزار به روز مخصوصا آن قسمتی که مربوط به بخش لوازم خانگی است برای راحت‌تر شدن کارهای خانوار طراحی و تولید شده است.
فیلترهپا یکی از آن دسته محصولاتی می‌باشد که تازه به میدان آمده است. این فیلتر توجه زیادی را به خود جلب کرده و کمک شایانی به کسانی که به گرد و غبار حساسیت دارند، می‌کند.

بسیاری از ما نسبت به وجود عناصر آلرژیک که گرد و غبار یکی از آن‌ها است واکنش‌های حساسیتی داریم. یکی از دلایل مهمی که ما به تمیزی و گردگیری خانه اهمیت می‌دهیم، همین گرد و خاک است.
مخصوصا در خانه‌هایی که افراد سالخورده، کودک و افراد دارای بیماری تنفسی زندگی می‌کنند. نبود گرد و غبار و پاک بودن هوای تنفسی بسیار مهم است. این افراد به دلیل حساس بودن دستگاه تنفسی نباید در معرض عناصر آلرژی‌زا قرار بگیرند.

-    خب در این مواقع چه باید کرد؟
-    چطور گرد و غبار محیط را پاکسازی کرد؟
-    چطور وقتی در حال کشیدن جاروبرقی یا جاروشارژی هستیم از پخش شدن غبار در محیط جلوگیری کنیم؟ 
فیلتر هپا و خرید جاروهایی که فیلتر هپا دارند، جواب تمامی این سوالات است.

فیلتر هپا چیست؟

فیلتر هپا نسل جدیدی از فیلترهای تصفیه کننده است که از چینش نامنظم و تصادفی الیاف پلیمری و ویژه کنار یک‌دیگر تولید می‌شوند. فیلتر هپا منافذ بسیار ریزی دارد. ذرات معلق (هرگونه گرد وغبار) بالاتر از 3 صدم میکرون قادر به عبور از این منافذ نیستند.

تعریف فیلتر هپا به زبان عامیانه:

فیلتر هپا که اصولا حالتی کاغذی دارد از موادی مانند: فایبر گلاس، پوشال و حصیر تولید می‌شود. این فیلتر گرد و غبار را به خود جذب می‌کند و مانع پخش شدن آن‌ها در محیط می‌شود.

دقت فیلترهپا برای به دام انداختن ذرات معلق

دقیقا برخلاف فیلترهایی که بر مبنای الک کردن ذرات هوا گرد و غبار را در سطح پایین‌تری جذب (فیلتر) می‌کنند؛ دقت و توانایی به دام انداختن ذرات معلق در فیلتر هپا بسیار بالاست. طوری که درجه‌های مختلف آن بین 85% تا 100% ذرات معلق را تصفیه ( فیلتر ) می‌کنند.

ضعیف‌ترین و قوی‌ترین درجه فیلترهپا

فیلترهپا در 4 سطح درجه‌بندی و تولید می‌شوند. این درجه بندی بین اعداد 10 تا 14 است. ضعیف‌ترین درجه فیلتر هپا 10 است، که به آن H10 نیز گفته می‌شود. بالاترین درجه فیلتر هپا 14 است که به آن H14 نیز گفته می‌شود.

درجه‌بندی فیلتر هپا

میزان درجه‌بندی نشان دهنده میزان و قدرت جذب گرد و غبار و ذرات معلق در هوا است. این قدرت بستگی به درجه فیلتر هپا دارد.

فیلتر هپا 10

وقتی می‌گوییم هپا 10 شاید شما فکر کنید میزان تصفیه کردن هوا در این مدل فیلتر بسیار پایین است؛ اما نه اینطور نیست فیلتر هپا 10 قدرت جذب 85% ذرات را دارد که میزانی عالی است.

فیلتر هپا

13فیلتر هپا 13 قدرت جذب 95/90 % را دارد، اما فیلتر هپا 14 قدرت جذب 99/9 % را دارد که بالاترین میزان جذب ذرات معلق (گرد و غبار) است.

درجه 10 فیلتر هپا برای چه مدل جاروهایی به کار می رود؟

فیلترهپا 10 برای جاروهای شارژی به کار می‌رود. هپا 10 با قدرت تصفیه 85% هوا گزینه‌ای عالی و کارامد برای جاروشارژی‌های دم‌دستی است. جاروشارژی‌های ناساالکتریک نیز همه دارای فیلتر هپا با درجه‌بندی مختلف هستند.

آیا فیلتر هپا قابلیت شست‌وشو دارد؟

بله تقریبا 99% فیلترهای هپا قابلیت شست‌وشو دارند. مخصوصا تمامی فیلترهایی که در جاروهای ناساالکتریک به کار گرفته شده قابلیت شست‌وشو دارند. خیالتان هنگام شست‌و شوی این فیلترها راحت باشد چون طی این روند قابلیت و کارایی خود را از دست نمی‌دهند.

پیشینه فیلتر هپا از کجا آمده‌است؟

پیشینه فیلتر هپا برمی‌گردد به بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و تجهیزات پزشکی. در این مکان‌ها به دلیل حساسیت محیط و حساسیت کارهای انجام شده، استفاده از وسیله‌ای که وجود میزان ذرات معلق را به کم‌ترین حد خود برساند بسیار ضروری است.
 پس محققان بر این شدند تا از فیلترهای تصفیه‌کننده فوق قوی استفاده کنند، که نتیجه این نیاز شد طراحی و تولید فیلتر هپا.

دلایل اهمیت جاروهای دارای فیلتر هپا در چیست؟


1.    شما در خانه کودک خردسالی دارید که نگران سلامتی او هستید، البته نگرانی شما غیر منطقی هم نیست چون وجود آلاینده‌ها در هوای خانه کم نیست.
کودکان نیز به دلیل حساسیت بسیار سیستم ایمنی بدن بیشتر از بزرگ‌سالان مستعد دچار شدن به بیماری از جمله بیماری تنفسی هستند.
 به همین دلیل پیشنهاد ما به شما تهیه جاروهایی است که دارای فیلتر هپا می‌باشند. تا محیط شما را عاری از هرگونه گردوغباری کنند.
2.    پدر جانبازی دارید که دارای مشکل تنفسی می‌باشد و با کپسول اکسیژن نفس می‌کشد. کوچک‌ترین گردو غباری باعث وخامت حال او می‌شود به همین دلیل شما همیشه هنگام جاروبرقی کشیدن نگران هوای آلوده پخش شده توسط دستگاه هستید، پس یک جارو با فیلتر هپا تهیه کنید که سلامتی پدر و دیگر اعضای خانواده را تضمین کند.
3.    دختری 18 ساله هستید که بنا بر دلایلی بیماری تنفسی آسم دارید. همیشه زمانی که مادرتان می خواهد شروع به گردگیری و جاروکشیدن خانه کند، مجبور به ترک خانه و محیط هستید. تا نکند این ذرات معلق حال شما را بد کند.
اما زمانی که یک جاروبرقی یا جاروشارژی دارای فیلتر هپا در خانه داشته باشید، دیگر حتی کوچکترین ذره ای از شما فرار نمیکند و باعث وخیم شدن حال شما نمی شود .

و اما ناساالکتریک و نسل جدید جاروهای دارای فیلتر هپا...

برند ناساالکتریک با بهره گیری از بروزترین تکنولوژی به کار گرفته شده در جاروها، یعنی فیلتر هپا  سلامتی و پاکیزگی محیط شما را تضمین می کند.
ناساالکتریک با تولید فیلترهای تصفیه کننده برای جاروهای خود سطح بهداشت را در جاروها به بالاترین حد رسانده است.
ناساالکتریک و دلیل تولید جاروهای بهداشتی
شرکت ناساالکتریک به دلیل اهمیت دادن به مسائل بهداشتی و سلامتی و آسایش مشتریان برای تولید جاروهایی با فیلتر هپا پا پیش گذاشته است و در نهایت این اهمیت ، منجر به تولید جاروهای ضدحساسیت شده است.

جاروبرقی ناساالکتریک مدل NS-9094 نمونه‌ای حرفه‌ای برای تصفیه هوا

در آخر نیز غولی از تمیزی را به شما معرفی می‌کنیم. این غول وسیله ای جز جاروبرقی NS-9094 برند ناساالکتریک نیست.

جاروبرقی با داشتن NS-9094 فیلتر هپای 13/9دارای قدرت جذب 99/99% است. تعبیه این کیسه‌های هایژنیک ضد آلرژی باعث تمیزی محیط و سلامتی اعضای خانواده می شود. تمامی ذرات معلق در هوا با کمک این فیلتر جذب جاروبرقی مذکور می شود.
در این مقاله اطلاعات کافی در هنگام خرید جاروهایی با فیلتر هپا در اختیار شما قرار دادیم، تا شما بتوانید هنگام خرید انواع جاروها به این مزیت توجه کنید.
با وجود نسل جدید جاروهای دارای فیلتر هپا تمیزی و پاکیزگی محیط رنگ دیگری به خود گرفته است. رنگی از آرامش و اطمینان که باعث شده تا افراد با خیال راحت به جاروکشی بپردازند.

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.