راهنمای خرید بهترین ساندویچ ساز

راهنمای خرید بهترین ساندویچ ساز

راهنمای خرید بهترین ساندویچ ساز

دستگاه ساندویچ ساز یکی از لوازم خانگی کاربردی و پر مصرفی است که برخلاف اسمش نه تنها برای تهیه ساندویچ و اسنک بلکه برای درست کردن انواع مواد غذایی نظیر وافل، مواد غذایی گریل شده، املت و نیمرو و اتواع نان تست و شیرینی و کیک کوچک و ... را نیز درست می‌کند. با این حال درست کردن ساندویچ‌های خانگی و خوشمزه آن هم در کمترین زمان کارآیی اصلی دستگاه ساندویچ ساز است. قیمت ساندویچ ساز که معمولاً بسیار مناسب است در کنار کارآیی راحت و بالایش باعث شده تا به یک محصول همه پسند تبدیل شود. از بهترین مارک ساندویچ ساز می‌توان به مارک‌ها و برندهای مشهوری که سالهاست در این زمینه فعالیت می‌کنند اشاره کرد، که از خدمات پس از فروش و قیمت مناسب و کیفیت عالی برخوردارند.

ساندویچ سازیا اسنک ساز چیست؟

اسنک ساز یا ساندویچ ساز د رواقع هر دو یک دستگاه هستند و هر دو از دو صفحه تشکیل شده‌اند که به هم چسبیده‌اند. این دو صفحه نیز مکان‌های خاصی برای قرار گرفتن ساندویچ و اسنک دارند. انواع ساندویچ ساز دارای صفحات مختلف با کارآیی متنوعی هستند، که شامل صفحه ساندویچ ساز و صفحه گریل و صفحه وافل می‌شوند. این صفحات به سادگی قابلیت جدا شدن را دارند و به آسانی با دیگر صفحات تعویض می‌شوند. دستگاه ساندویچ ساز توسط دو المنت فلزی تعبیه شده حرارت مورد نیاز برای تهیه ساندویچ را تامین خواهد کرد.

انواع ساندویچ ساز

می‌دانید که ساندویچ سازها نیز مانند سایر لوازم خانگی انواع متفاوتی دارند، که بسته به نیاز خود می‌توانید ساندویچ ساز مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید. بعضی از ساندویچ‌سازها دارای صفحات مخصوص تست کردن نان هستند و همچنین برای درست کردن انواع ساندویچ و اسنک نیز بهترین گزینه می‌باشند. همچنین بعضی دیگر از ساندویچ سازها دارای صفحه مخصوص گریل کردن هستند و برای گریل کردن گوشت و سبزیجات و ... را دارند. همچنین بعضی از ساندویچ‌سازها علاوه بر صفحه اسنک ساز و گریل دارای صفحه وافل نیز می‌باشند. صفحه وافل در واقع دو صفحه به شکل وافل پنجره را دارد و مخصوص تهیه وافل است. با این حال دستگاه‌های ساندویچ ساز امروزی که از قابلیت‌های پیشرفته برخوردارند هر 3 صفحه را با هم دارند و برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک و تست کردن نان و گریل کردن گوشت و سبزی و تهیه وافل و ...استفاده می‌شوند.

توان مصرفی دستگاه ساندویچ ساز

دستگاه ساندویچ ساز در واقع دستگاهی برقی است و از دو المنت فلزی برای تولید حرارت و گرما بهره می‌برند. جنس المنت و توان مصرفی دستگاه ساندویچ ساز نقش مهمی در سرعت داغ شدن صفحات ساندویچ ساز دارند. هر چه توان مصرفی یک دستگاه اسنک ساز بالاتر باشد، سرعت داغ شدن و رسیدن به دمای حداکثر نیز سریع‌تر خواهد بود. یک ساندویچ ساز با کیفیت و پرکاربرد دا رای محدوده توان مصرفی 1000 تا 1500 وات می‌باشد. پس هنگام خرید ساندویچ ساز به موضوع المنت و جنس آن و توان مصرفی دستگاه دقت کنید.

ظرفیت ساندویچ ساز

ساندویچ سازها از نظر ظرفیت تفاوت آنچنانی با هم ندارند ولی با توجه به صفحات ساندویچ ساز که از تعدادی خانه تشکیل شده‌اند، می‌توان به ظرفیت ساندویچ ساز دست یافت. معمولاً دستگاه‌های ساندویچ ساز در بالاترین ظرفیت دارای 4 تعداد خانه مربعی شکل هستند، که با کمک برآمدگی معینی هر یک از مربع‌ها به دو قسمت مثلثی شکل تقسیم شده‌اند. نوع دیگری از ساندویچ‌سازها دارای 2 خانه مربعی هستند و از ظرفیت کمتری بهره می‌برند. البته بهترین گزینه برای انتخاب به نظر می‌رسد ساندویچ سازهایی با ظرفیت بالاتر هستند.

انواع صفحات ساندویچ‌ساز

همانطور که در شروع نیز گفتیم، ساندویچ سازها از دو صفحه به هم وصل شده تشکیل شده‌اند. این دو صفحه محل قرارگیری ساندویچ و ... هستند. بنابراین شکل و نوع صفحات تعیین کننده ماده غذایی است که قرار است تهیه گردد. انواع صفحات ساندویچ سازی که امروزه در بین دستگاه‌ها رایج است، صفحه اسنک ساز، صفحه گریل و صفحه وافل است. که هر یک کارآیی خاص خود را داشته و می‌توان با کمک آن ماده غذایی دلخواه خود را تهیه نمود. صفحه وافل برای تهیه وافل، صفحه گریل برای گریل کردن، صفحه اسنک یا ساندویچ برای درست کردن ساندویچ به کار می‌روند. بنابراین می‌توان تعداد و نوع صفحات را یکی دیگر از عوامل موثر در خرید ساندویچ ساز دانست.

 

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.