آبمیوه گیری چی بخرم ؛ خرید بهترین آبمیوه گیری

آبمیوه گیری چی بخرم ؛ خرید بهترین آبمیوه گیری

آبمیوه گیری چی بخرم ؛ نکات مهم خرید آبمیوه گیری

آبمیوه گیری از لوازم برقی پر کاربردی است که برای تهیه‌ی انواع نوشیدنی‌های سرد به کار می‌رود. با خرید آبمیوه گیری و انواع لوازم خانگی برقی کوچک کافه را به خانه‌ی خود بیاورید و از دورهمی‌ها و مهمانی‌ها لذت ببرید. با فرا رسیدن روزهای گرم بهاری و تابستانی نیاز به انواع آبمیوه و نوشیدنی‌های سرد روز به روز بیشتر می‌شود و به همان میزان خرید آبمیوه گیر نیز اهمیت می‌یابد. در این مقاله قصد داریم که نکات مهم در خرید آبمیوه گیری و انواع آبمیوه گیر تک کاره و چند کاره را بررسی کنیم و در نهایت به سوال اکثر کاربران پاسخ داده باشیم. که آبمیوه گیری چند کاره بخرند یا به همان تک کاره قناعت کنند، با ناسا الکتریک همراه باشید.

با کمک آبمیوه گیر می‌توان نوشیدنی‌های سالم و مفید و طبیعی را تهیه کرد و مواد مغذی و ویتامین‌های مفید را بصورت مستقیم دریافت کرد. البته بر خلاف اسمی که این دستگاه کوچک خانگی ( آبمیوه گیر) دارد، می‌توان از آن برای گرفتن آب سبزیجات و ... نیز استفاده نمود. آبمیوه گیر تک کاره همانطور که مشخص است تنها از پس گرفتن آبِ میوه‌جات و سبزی‌جات برمی‌آید؛ اما آبمیوه گیر چند کاره توانایی‌اش فراتر از این حرفاست و علاوه بر آبمیوه گیر دارای مخلوط کن، خردکن و آسیاب و همزن و غذاساز و... می‌باشد. پس با خرید آبمیوه گیری چند کاره با اینکه قیمت و هزینه‌ی بیشتری پرداخت خواهید کرد؛ اما چند محصول را با کارکردهای مختلف خواهید داشت و این در حالی است که آبمیوه گیری تک کاره قیمت کمتری دارد و تنها از یک کارکرد بهره می‌برد.

چگونه یک آبمیوه گیر خوب بخرم؟

یکی از سوالاتی که اکثر کاربران می‌پرسند این است که آبمیوه گیری خوب چی بخرم! سوال ساده‌ای است به شرط اینکه پارامترها و ملاک‌های مناسبی برای خرید داشته باشید. ابتدا لازم است که هدف و انتظار خود از خرید آبمیوه گیری را مشخص کنید، تا متناسب با نیاز خودتان آبمیوه گیری مناسب را به شما پیشنهاد دهیم. بیایید از شناخت انواع آبمیوه شروع کنیم و به گذشته برگردیم، به روزهایی که آب میوه گیر به شکل امروزی وجود نداشت. از آنجایی که در گذشته حتی قبل از پیدا شدن سر و کله‌ی آبمیوه گیری‌ها، وسایل جالب دیگری بودند که آب میوه‌ها را می‌گرفتند. آبمیوه گیری‌های امروزی ساختار پیچیده‌تری دارند و کار آسان کن‌تر هستند. یعنی برای گرفتن آب میوه‌ها دیگر لازم نیست خودتان را به زحمت بیندازید، کافی است میوه‌ها را به سمت تیغه‌ها هدایت کنید. آب مرکبات گیری دستی و اهرمی برای گرفتن آب مرکباتی مانند گریپ فروت، پرتقال و لیمو و نارنج به کار می‌روند و از آبمیوه‌گیری ها نیز برای گرفتن آب میوه‌هایی مانند هویج، سیب، هلو و ... استفاده می‌شود. برای انتخاب و خرید بهترین آبمیوه گیری باید معیارهایی را در نظر بگیرید، که در ادامه به برسی نکات مهم در خرید آبمیوه گیری می‌پردازیم.

آبمیوه گیری تک کاره

آبمیوه گیری‌ها نیز مانند سایر لوازم برقی آشپزخانه انواع مختلفی دارند؛ در ساده‌ترین حالت می‌توان آبمیوه گیری ها را از نظر کارایی و کارکرد به دو نوع تک کاره و چند کاره تقسیم کرد. در واقع آبمیوه گیر تک کاره همان آبمیوه گیری است که از یک بدنه با دهانه‌ی ورودی میوه و فیلتر و مخزن تفاله و پارچ آبمیوه تشکیل شده باشد. این نوع از آبمیوه گیر تنها قابلیت گرفتن آب میوه و سبزیجات را دارد. همانطور که گفتیم کارایی این مدل بسیار ساده است، کافی است که میوه‌ها را بصورت درسته و یا بصورت تکه تکه از طریق دهانه‌ی ورودی میوه داخل آبمیوه گیر نمایید و آنها را به سمت تیغه و صافی هل دهید، تا در مدت زمانی کوتاه تفاله‌ی میوه در مخزن جمع گردد و آبمیوه نیز آماده‌ی ریختن و سرازیر شدن از شیر خروجی شود. در این آبمیوه گیر تمامی قطعات قابلیت جدا شدن و شستشو را دارند و تا زمانی که این قطعات به درستی در جای خود محکم نشوند، دستگاه روشن نخواهد شد. پس اگر قصد خرید آبمیوه گیری را دارید، آبمیوه گیری‌های تک کار نیز می‌توانند یکی از انتخاب‌های شما باشند.

آبمیوه گیری چند کاره

چند کاره بودن آبمیوه گیری یک دنیا حرف پشتش نهفته است؛ چرا که معمولاً آبمیوه گیری‌های چند کاره یا سه کاره هستند یا چهار کاره و در برخی موارد محدود هم آبمیوه گیر 5 کاره نیز دیده می‌شود. اگر از وظایف و عملکردهای مختلف آبمیوه گیری‌های چند کاره بگوییم، هر چه بگوییم کم گفته‌ایم، چرا که این دستگاه‌ها کارکردهای متنوعی دارند و به عنوان یک دستیار حرفه‌ای و همه فن حریف در آشپزخانه فعالیت می‌کنند. کارکردهای آبمیوه گیر چند کاره، شامل آبمیوه گیر، خردکن، مخلوط کن، آسیاب و آب مرکبات گیر می‌شود. در آبمیوه گیری‌های چند کاره یک بدنه به عنوان بدنه‌ی اصلی وجود دارد، که هنگام استفاده از تمامی قطعات ثابت است. اگر آبمیوه گیر نمایشگر یا دکمه‌ی تنظیم سرعت داشته باشد، بر روی این بدنه‌ی ثابت قرار می‌گیرد تا تنظیمات برای تمامی کارکردهای آبمیوه گیر قابل اجرا باشد. بنابراین خرید آبمیوه گیری چند کاره با اینکه قیمت بیشتری نسبت به تک کاره دارد، به صرفه‌تر است و خرید آن به اصطلاح با یک تیر چند نشان زدن است.

 

خرید آبمیوه گیری و انتخاب بهترین آبمیوه گیری چند کاره

نکات مهم در خرید آبمیوه گیری

قدرت یا توان مصرفی آبمیوه گیری؛ یکی از ملاک‌هایی که اکثر کاربران هنگام خرید آبمیوه گیری به آن دقت می‌کنند؛ قدرت دستگاه آبمیوه گیری است، که این قدرت با میزان استفاده‌ی شما تناسب دارد. معمولاً آبمیوه گیرها دارای توان 500 وات تا 1500 وات هستند. معمولاً هر چه توان مصرفی یک دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت و البته میزان برق مصرفی نیز همینطور. گفتنی است که کاهش و افزایش سرعت آبمیوه گیر و بازدهی آن تحت تاثیر موتور آن است. یعنی هر چه سرعت چرخش موتور بیشتر باشد، بازدهی موتور هم افزایش پیدا کرده و سرعت نیز بیشتر خواهد شد.

 

سرعت آبمیوه گیری؛ سرعت یکی از مواردی است که هنگام خرید آبمیوه گیری اهیمت دارد، این پارامتر در واقع به معنای سرعت چرخش موتور است. در واقع هر چه سرعت چرخش موتور بیشتر باشد، سرعت آبمیوه گیری نیز بیشتر خواهد بود. البته تنها سرعت چرخش موتور نیست که سرعت دستگاه را تعیین می‌کند؛ بلکه نوع و جنس تیغه نیز در تعیین سرعت موثر هستند. برخی از آبمیوه گیری‌ها مخصوصاً آبمیوه گیری‌های چند کاره از قابلیتی به نام تنظیم سرعت بهره می‌برند. یعنی انتخاب سرعت دستگاه را به عهده‌ی کاربر گذاشته‌اند تا متناسب با نوع میوه و بافت آن، سرعت مناسب را انتخاب کند. قابلیت تنظیم سرعت از طریق دکمه‌ی انتخابگر چرخان و یا دکمه‌هایی با عملکرد فشاری اعمال می‌شود. معمولاً آبمیوه گیری ها دو سطح سرعت و در برخی موارد 3 یا 5 سرعت انتخابی دارند. اگر برای گرفتن آب میوه عجله دارید و یا میوه دارای بافت سختی است می‌توان بالاترین سرعت را انتخاب کرد.

میزان صدای آبمیوه گیری و لرزش آن؛ لرزش و صدای آبمیوه گیر یکی دیگر از ویژگی‌های یک آبمیوه گیر است، که هنگام خرید آبمیوه گیری اهمیت زیادی دارد. هنگام انتخاب آبمیوه گیری فارغ از توان و چند کاره بودن آن حتماً دستگاهی را انتخاب کنید، که هیچ سر و صدا و لرزشی نداشته باشد. پیدا کردن آبمیوه گیری بدون لرزش کار ساده‌ای نیست مخصوصاً اگر کم صدا هم باشد. پیشنهاد می‌گردد برای اینکه میزان سر و صدا و لرزش آبمیوه گیری کاهش یابد، آن را بر روی سطوح صاف بگذارید، سپس از آن استفاده کنید.

جنس تیغه‌ها؛ تیغه‌ها از قطعاتی هستند که کار اصلی برش دادن میوه و تبدیل آن به تکه‌های بسیار ریز را بر عهده دارند، همچنین کار صافی نیز  جداسازی آب میوه و تفاله‌ی آن است. پس این دو قطعه یعنی صافی و تیغه در انتخاب آبمیوه گیر اهمیت زیادی دارند؛ چرا که مستقیماً با میوه‌ها در ارتباط هستند و بر روی کیفیت آبمیوه و طعم و مزه‌ی آن تاثیر خواهند گذاشت. به علاوه هر چه تیغه‌ها تیزتر باشند، سرعت آبمیوه گیر نیز بیشتر خواهد بود. برای تیغه و صافی از موادی مانند استیل با کیفیت ضد زنگ، فولاد و پلاستیک استفاده می‌شود. در مقایسه‌ای سطحی مشخص می‌شود که تیغه و صافی پلاستیکی مقاومت کمتری نسبت به تیغه‌ی استیل و فولادی دارد. همچنین قدرت برش تیغه‌های استیل نیز بسیار بیشتر است و اصلا با نوع پلاستیکی آن قابل مقایسه نیست. بنابراین هنگام خرید آبمیوه گیری حتما نوع و جنس تیغه و صافی را در نظر بگیرید.

سایر نکات خرید آب میوه گیری

دهانه‌ی ورودی میوه یکی از نکاتی است، که هنگام خرید باید به آن توجه نمایید. دهانه‌ی ورودی آبمیوه هر چه بزرگتر باشد بهتر است؛ چرا که نیاز نیست برای قطعه قطعه کردن میوه‌ها زمان هدر دهید، بلکه می‌توانید بصورت درسته میوه‌ها را از راه دهانه‌ی ورودی میوه سمت تیغه‌ها و صافی هل دهید. جنس بدنه‌ی دستگاه از دیگر ویژگی‌های یک آبمیوه گیری است. معمولاً بهتر است که بدنه‌ی آبمیوه گیر از جنس استیل با کیفیت و مستحکم باشد. البته در اکثر مدل‌ها بدنه را بصورت ترکیبی از پلاستیک و استیل می‌سازند. البته بدنه‌ی پلاستیکی باعث کاهش وزن کل آبمیوه گیری می‌شود و دلیل استفاده از پلاستیک علاوه بر کاهش دادن قیمت، کاهش وزن دستگاه هم هست. دهانه‌ی خروجی آبمیوه با سیستم ضد چکه ویژگی خاصی است که در آبمیوه گیری‌ها تعبیه شده است. این سیستم ضد چکه مانع از چکه کردن آبمیوه از دهانه‌ی خروجی می‌شود و مانع از کثیف شدن محل استفاده می‌شود.

سخن آخر ناسا الکتریک

همانطور که بصورت مفصل در ابتدا توضیح دادیم، آبمیوه گیری دستگاهی است که برای گرفتن آب میوه‌ و سبزی به کار می‌رود. برای گرفتن آب میوه‌ها کافی است یک آبمیوه گیر خوب و با کیفیت بخرید، تا هر ساعت که بخواهید آبمیوه‌ی سالم و گوارا در اختیارتان قرار گیرد. آبمیوه گیری را می‌توان به تک کاره و چند کاره تقسیم کرد، که خرید آبمیوه گیری چند کاره برای کاربرانی که سایر دستگاه‌ها نظیر خردکن و مخلوط کن و آسیاب و ... را ندارند، پیشنهاد می‌شود. آبمیوه گیری از قطعاتی نظیر موتور، محفظه‌ی موتور، تیغه، صافی، مخزن تفاله، پارچ ابمیوه، درپوش، دهانه ورودی، درپوش دهانه، اهرم فشاری، سیم رابط، محفظه‌ی سیم، کلید و ... تشکیل شده است، پس هنگام خرید نقش مهم هیچ یک از این اجزا را فراموش نکنید.

موتور و توان مصرفی آبمیوه گیری از موارد پر اهمیتی است که باید به آن توجه کنید، چرا که سرعت ابمیوه گیر تحت تاثیر توان مصرفی موتور و سرعت چرخش آن است. جنس تیغه‌ها و صافی نیز از استیل ضد زنگ باشد به مراتب بهتر از انواع پلاستیکی و ... است. همچنین دهانه‌ی ورودی میوه نیز به اندازه‌ی یک سیب کامل باشد و شیر خروجی آبمیوه نیز دارای سیستم ضد چکه باشد. عملکرد پالس و تنظیم سرعت نیز در آبمیوه گیری پشتیبانی شود. با در نظر گرفتن این پارامترها هنگام خرید، قطعاً بهترین آبمیوه گیری را انتخاب خواهید کرد.


طرز تهیه‌ی 4 آبمیوه‌ی خوشمزه با آبمیوه گیر

نحوه‌ی استفاده از آبمیوه گیری چهار کاره

نکات مهم نگهداری از آبمیوه گیر

 

 

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.