نحوه استفاده از آبمیوه گیری چهار کاره

نحوه استفاده از آبمیوه گیری چهار کاره

آب میوه گیری چهار کاره و نحوه استفاده از آن

نحوه استفاده از آبمیوه گیری؛ آبمیوه گیر از وسایل برقی کاربردی است، که در آشپزخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به وجود درصد کمی میوه طبیعی در آب میوه‌های آماده، اهمیت آبمیوه گیر در خانه و تهیه‌ی آبمیوه طبیعی بیشتر شده است. با دستگاه آبمیوه گیر می‌توان انواع آبمیوه را در چند دقیقه تهیه کرد. البته این تنها بخشی از کارایی‌های آبمیوه گیر است؛ چرا که این دستگاه حرفه‌ای قابلیت تهیه‌ی دسرهای یخی را هم دارد. همانطور که می‌دانید انواع آبمیوه گیر را می‌توان به آبمیوه گیر تک کاره و آبمیوه گیر چند کاره تقسیم کرد، آبمیوه گیر چند کاره از مخلوط کن و خردکن و آسیاب و حتی آب مرکبات گیر نیز بهره می‌برد. در این مقاله می‌خواهیم نحوه استفاده از آبمیوه گیری چند کاره را بررسی کنیم، با ناسا الکتریک همراه باشید.

آبمیوه گیری چهار کاره از محصولات با کیفیت و جدیدی هستند که سازندگان خوش فکر از آنها پرده برداشته‌اند. در واقع آبمیوه گیری چهار کاره یک دستگاه نیست، بلکه چندین وسیله است که در یک قالب گنجانده شده است. آبمیوه گیری چهار کاره همانند آب میوه گیر تک کاره طرز استفاده‌ی راحتی دارد و کار کردن با آن اصلا سخت نیست و با یک بار استفاده از آن می‌توانید در استفاده از آن متخصص شوید.

آبمیوه گیر چهار کاره بخریم؟

خرید آبمیوه گیری چهار کاره به افرادی پیشنهاد می‌شود، که سایر دستگاه‌ها نظیر خردکن و مخلوط کن و ... را ندارند، چرا که با خرید آب میوه گیری چهار کاره تمام این وسایل را با هم خواهند داشت. آبمیوه گیری چهار کاره طرفداران زیادی دارد و در واقع یک انتخاب ایده‌آل برای بسیاری از افراد است؛ چرا که علاوه بر اینکه کارایی‌های متعدد و کاربردی دارد، بلکه حجم کمی را هم اشغال می‌کند و به علاوه نحوه استفاده از آن نیز به راحتی آب خوردن است. جالب اینجاست که تمامی قطعات آبمیوه گیری قابلیت جدا شدن را دارند و به راحتی می‌توان قططعات را جدا کرد و شست.

نحوه استفاده از آب میوه گیر

نحوه استفاده از آبمیوه گیری چهار کاره به این صورت است، که ابتدا میوه‌ی مورد نظر را شسته و خشک می‌کنید، سپس هسته‌ی میوه‌های هسته دار را جدا خواهید کرد و یا اگر میوه بدون هسته است، آن را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید. البته در برخی آبمیوه گیری‌ها به دلیل اینکه دهانه‌ی ورودی میوه عریض است نیازی به این کار نیست؛ اما برای سرعت بخشیدن به عملکرد آبگیری می‌توان میوه‌ها را به قطعات کوچک تقسیم کرد. گفتنی است که دستگاه آبمیوه گیر را باید حتماً بر روی سطح صاف قرار داد تا به هنگام روشن شدن و چرخش با حداکثر سرعت هم همچنان بدون لرزش باشد. در این حالت آبمیوه گیری را به برق وصل کنید و میوه‌های خرد شده را از طریق مجرای ورودی میوه به داخل آبمیوه گیر هدایت کنید. دقت کنید که حتماً بعد از چند دقیقه کار کردن با آبمیوه گیری حتماً به آن استراحت دهید و نگذارید که دمای موتور بیش از حد بالا رود و باعث خراب شدن و سوختن احتمالی آن گردد. با اینکه آبمیوه گیرها معمولاً دارای مخزن تفاله با ظرفیت و حجم مناسب هستند؛ اما نسبت به خالی کردن به موقع تفاله حساسیت داشته باشید.

کارایی متنوع آبمیوه گیری چهار کاره

آبمیوه گیری چند کاره همانطور که مشخص است، از کارایی‌های متنوعی پشتیبانی می‌کند. کارایی‌های متنوع آبمیوه گیر شامل مخلوط کن، خردکن، آسیاب و آب مرکبات گیر می‌شود. شما می‌توانید با این آبمیوه گیر علاوه بر تهیه‌ی نوشیدنی‌های سرد و آبمیوه‌ی طبیعی انواع اسموتی و مخلوط و دسر‌های خوشمزه را نیز در زمانی کوتاه درست کنید. همچنین با خردکن آن می‌توان انواع سالاد درست کرد و یا مواد مختلف را به قطعات یکسان خرد کرد، از آسیاب این محصول هم برای پودر کردن و خرد کردن دانه‌ها و مغزی‌جات و ادویه‌ها و ... استفاده می‌شود. این همه کارایی و کاربرد مفید و ضروی تنها در یک محصول نهفته است که آن هم آبمیوه گیری چهار کاره است، پس با خرید آب میوه گیر چهار کاره یک دستیار و همراه خوب در آشپزخانه‌تان خواهید داشت.

نحوه استفاده از آب میوه گیری چهار کاره

برای آشنایی با نحوه استفاده از آبمیوه گیری کافی است یک بار از محصول استفاده کنید، تا در این زمینه خبره شوید. می‌دانید که هر آبمیوه گیر دارای بدنه‌ای اصلی است که معمولاً تنظیمات و نمایشگر و کنترل پنل بر روی آن قرار گرفته است، که با کمک آن می‌توان تنظیمات مربوط به سرعت و عمکلدر پالس و ... را تنظیم کرد. این بدنه‌ی اصلی قابلیت وصل شدن به سایر قطعات دستگاه یعنی مخلوط کن، خردکن، آبمیوه گیر و اب مرکبات گیر و آسیاب را دارد و تمام تنظیمات نیز قابلیت اجرا شدن دارند.

سر هم کردن قطعات مختلف آبمیوه گیری کار سختی نیست، فقط باید دقت کنید که هنگام نصب کردن ایمنی لازم برای شروع به کار آبمیوه گیر فراهم گردد. در واقع برخی از مدل‌ها تنها با روی هم قرار دادن قطعه در حالت شروع به کار قرار می‌گیرند و برخی از مدل‌های دیگر باید در جهت عقربه‌های ساعت چرخانده شوند تا میکروسوییچ فعال شود و قطعات در جای درست خود قرار گیرند. بر روی بدنه‌‌ی قطعات علامت قفل یا عدد 0 و 1 درج شده است برای اطمینان از قرار گرفتن درست قطعات باید به این علامت‌ها توجه کنید. همچنین به هنگام باز کردن و جدا کردن قطعات باید دوباره قطعه را در خلاف جهت حالت آماده سازی بچرخانید، تا به راحتی امکان جدا شدن قطعات مختلف فراهم گردد.


آبمیوه گیری چی بخرم ؛ خرید بهترین آبمیوه گیری

طرز تهیه‌ی 4 آبمیوه‌ی خوشمزه با آبمیوه گیری

نکات مهم نگهداری از آبمیوه گیر

 

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.