علت نشتی آب میوه از آب میوه گیری

علت نشتی آب میوه از آب میوه گیری

علت نشتی آب میوه از آب میوه گیر

آب میوه یکی از نوشیدنی‌های پرطرفداری است که نوشیدن و مصرف آن محدود به فصل مشخصی نیست و محبوبیت آن زمان و مکان نمی‌شناسد. با این تعریفی که از آب میوه شد باید ادامه‌ی ماجرا را حدس زده باشید، که همه‌ی داستان به آبمیوه گیر ختم می‌شود. یک آب میوه گیری خوب و با کیفیت است که می‌تواند بصورت چهار فصل آب میوه‌ی مورد علاقه‌تان را تهیه نماید. مسلماً هر دستگاهی طرز استفاده‌ی خاص خود را دارد و هنگام کار کردن با آن باید نکاتی هر چند ساده را در نظر گرفت تا مشکلات احتمالی پیش نیاید. آبمیوه گیر نیز که یک دستگاه پر کاربرد است، از این قاعده مستثنی نیست.

یکی از مشکلات رایجی که حین استفاده از آبمیوه گیری برای کاربران پیش می‌آید، نشتی آب میوه از آب میوه گیر است. در واقع این مشکل می‌تواند به دلایل زیادی پیش بیاید، که بیشتر آنها به نحوه‌ی استفاده از دستگاه مربوط می‌شوند. در ادامه تمام دلایل نشتی آب میوه را بررسی خواهیم کرد تا در صورت بروز به راحتی بتوانید آن را برطرف کنید.

جمع شدن بیش از اندازه تفاله

یکی از دلایل ساده و پیش پا افتاده‌ای که ممکن است باعث نشتی آبمیوه شود، تجمع بیش از اندازه‌ی تفاله است. مخزن تفاله‌ی هر دستگاه آبمیوه گیری دارای ظرفیت مشخصی است، پس حتماً با توجه به ظرفیت مخزن تفاله از آن استفاده کنید و به موقع هم مخزن را تخلیه نمایید. زمانی که تفاله‌ها بیش از اندازه در مخزن تجمع پیدا کنند، فشار زیادی به دستگاه وارد خواهد شد و آبمیوه گیر از پس آبگیری کامل میوه برنمی‌آید. به این دلیل است که با پر شدن بیش از اندازه‌ی مخزن حجم زیادی از آب میوه وارد مخزن تفاله شده و حتی به بیرون نشت می‌کند. در صورت پر شدن مخزن تفاله ابتدا به موتور فشار وارد می‌شود. میزان آب میوه‌ی کمتری از میوه گرفته می‌شود. آبمیوه از درزهای آبمیوه گیر عبور کرده و به بیرون نست پیدا می‌کند.

اصلاً فکر می‌کردید که پر شدن مخزن تفاله بتواند این همه مشکل ساز باشد! پس همین الان مخزن را تخلیه کنید تا آبمیوه به بیرون نشت نکرده.

مسدود شدن صافی

یکی دیگر از دلایلی که امکان دارد باعث نشتی آب میوه گردد، مسدود شدن صافی یا همان فیلتر است. صافی یا فیلتر نقش مهمی در آبمیوه گیر دارد و کار اصلی آن جلوگیری از ورود تفاله به مخزن آبمیوه است. بنابراین این قطعه باید بصورت مداوم تمیز شود و نباید اجازه‌ی مسدود شدن و یا گرفتگی را به صافی داد. هنگام بستن آبمیوه گیری حتماً به قرارگیری درست تیغه‌ و صافی دقت کنید، تا تکان نخورد. چرا که در غیر این صورت آبمیوه به بیرون درز کرده و دوباره نشتی آب میوه روی می‌دهد.

بالا بودن سرعت دستگاه

یکی دیگر از دلایل نشتی آب میوه از آبمیوه گیری بالا بودن سرعت بیشتر از حد مجاز است. در واقع یکی از مواردی که هنگام استفاده از آبمیوه گیری اهمیت دارد، موضوع مهمی به نام سرعت مناسب دستگاه است. سرعت مناسب معمولاً متناسب با نوع میوه باید انتخاب شود. برای نمونه برای میوه‌های سفت و سخت مانند هویج باید از حداکثر سرعت بهره گرفت و برای میوه‌های نرم مانند سیب، هلو و انگور سرعت متوسط کافی است. اگر به اشتباه برای میوه‌های سخت از سرعت متوسط استفاده کرد در صورت استفاده از سرعت مکس برای میوه‌های نرم و متوسط با مشکل نشتی آب میوه مواجه خواهید شد.

لرزش آبمیوه گیری

لرزش آبمیوه گیری یکی دیگر از دلایل عمده‌ی نشت آبمیوه است. لرزش زیاد به هنگام روشن بودن دستگاه آبمیوه گیری امکان دارد به دلایل متعددی روی دهد که از مهمترین آنها می‌توان به خرابی موتور و قرار دادن آبمیوه گیر بر روی سطح ناصاف و سرعت زیاد اشاره کرد. اگر یکی از این موارد اتفاق بیفتد، احتمال نشتی آب میوه از آبمیوه گیر نیز بسیار افزایش پیدا می‌کند. پس بهتر است علاوه بر استفاده از سرعت مناسب، دستگاه را نیز بر روی سطحی صاف قرار دهید.

سخن آخر ناسا الکتریک

علت نشت آب میوه از آب میوه گیری چیست! این سوال جواب‌های مختلفی دارد و امکان دارد به دلایل مختلف آب میوه از آبمیوه گیرنشت کند. این دلایل شامل پر بودن بیش از حد مخزن تفاله، مسدود شدن فیلتر، لرزش آبمیوه گیری،بالا بودن سرعت دستگاه می‌شود که در صورت رخ دادن هر یک از اتفاقات امکان با پدیده‌ی نشت آب میوه مواجه شوید.

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.