کدام فربرقی برای آشپزخانه من مناسب است ؟

کدام فربرقی برای آشپزخانه من مناسب است ؟

آشپزی کردن یکی از هنرهایی است که اکثر کدبانوها آن را با علاقه و صبر زیاد انجام می دهند. کدبانوها اصولا به رنگارنگ کردن سفره و درست کردن انواع مختلفی از غذاها علاقه نشان می دهند.
درست کردن انواع شیرینی، کیک، پیش غذا، دسر و فینگر فود نیاز به فر دارد. در سالیان کمی قبل تر از آمدن انواع فر برای درست کردن این قبیل خوراکی‌ها از فر اجاق گاز استفاده می‌شد.

فر چیست؟

در کل فر به معنای محفظه‌ای ایزوله شده است که به کمک حرارت طبغ غذا را چند برابر سرعت می‌بخشد.

انواع فر

امروزه علاوه بر استفاده از فر اجاق گاز و فر تو کار، انواع مایکروفر ( ماکروویو )، سولاردوم و آون توستر راه خود را به خانه‌ها باز کرده است و با استقبال خریدی بالا روبه رو شده‌اند.
با تنوع بالای انواع فر انتخاب بین آن‌ها، برای کسانی که در حال خرید هستند کاری سخت به نظر می‌رسد و اصولا برای افراد این سوال پیش می‌آید که کدام فربرقی برای آشپزخانه من مناسب است؟
حال این‌که ظاهر ماکروفر، آون توستر و سولاردوم به طرز قابل توجهی به هم شباهت دارند و اگر هنگام خرید تحقیقات لازم را انجام نداده و اطلاعات کافی از کارایی و موارد استفاده از این سه محصول را نداشته باشید، امکان داشتن خریدی ناموفق توسط شما بالا می‌رود.
درست است اکثر بانوان از مایکروفر، آون توستر و سولاردوم برای پخت انواع موادغذایی استفاده می‌کنند اما باز هم نیازهای هر کدبانویی متفاوت است و باید قبل از خرید این سوال که کدام فربرقی برای آشپزخانه من مناسب است ؟ را با خود مطرح کنند.
یک خانم خانه‌دار نسبت به یک خانم شاغل هر کدام به نحوی از این محصولات استفاده و برای رفع نیازهای خود آن را خریداری می‌کنند.
یک کدبانوی خانه‌دار بیشتر می‌تواند برای پخت انواع موادغذایی از این محصولات استفاده کند و یک خانم کارمند نیز بیشتر برای دادن منو پیش فرض پخت و گرم کردن غذا از این دستگاه‌ها استفاده می‌کند.
هنگام خرید مایکروفر ( ماکروویو ) آون توستر و سولاردوم سوالاتی از قبیل: کارایی؟ تفاوت؟ و ... برای خریداران پیش می‌آید.
ما در این مقاله به شرح توضیحاتی در خصوص این محصولات می‌پردازیم که می‌تواند راهنمای شما هنگام خرید باشد و پاسخ این سوال شما که کدام فربرقی برای آشپزخانه من مناسب است ؟ را بدهد.

1-    مایکروفر چیست؟

مایکروفر کمک آشپزی مجازی در آشپزخانه به حساب می‌آید که روند پخت‌وپز را سرعت می‌بخشد.
مایکروفر به کمک ریز موج‌های الکترومغناطیسی حرارت و گرما تولید می‌کند و باعث به جنبش در آمدن مولکول‌های آب و دیگر مولکول‌های موجود در موادغذایی می‌شود.
عمل گرم کردن مولکول‌ها باعث پخت غذا در مدت زمانی اندک و یا گرم کردن آن می‌شود، از این رو در سال‌های گذشته به مایکروفر تندپز نیز می‌گفتند.
البته باید این مسئله را در نظر گرفت که قدرت نفوذ این ریز موج‌ها بر تمام سطح موادغذایی یکسان نیست و مواد غذایی زمانی که داخل دستگاه قرار می‌گیرند احتیاج به زیر و رو کردن دارند.

2-    مایکروویو

مایکروویو از طریق نوعی امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا و طول موج کم کار می‌کند.
امواج رادیویی موجود در مایکروویو با کمک فرکانس بالا و طول موج کم باعث شکست مولکولی در مواد غذایی می‌شود.
این دستگاه برای انواع پخت ترکیبی و گرم کردن مواد به کار برده می‌شود.

مایکروفر و مایکروویو چه تفاوتی با یک‌دیگر دارند؟

-    در ماکروفر فرایند پخت‌وپز توسط دما و گرما انجام می‌شود.
-    در مایکروویو هنگام انجام عملیات پخت‌وپز علاوه بر دما و گرما، اشعه WAVE نیز دخالت دارد.
این دو محصول از نظر ظاهری کامل به یک‌دیگر شباهت دارند و اکثر افراد فرق و تفاوت بین این دو را در نظر نمی‌گیرند.

3-    آون توستر چیست؟

آون در زبان انگلیسی به معنای فر یا تنور است و توستر به معنای برشته کردن و یا پختن می‌باشد. دستگاه آون توستر یک نمونه به روز شده و حرفه‌ای از فر و یا تنور برقی است.
آون توستر قابلیت پخت انواع موادغذایی مانند: انواع شیرینی خانگی، انواع پیتزا، انواع مرغ سوخاری، انواع ماهی، توست و تولید انواع نان‌های محلی و ... را دارا می‌باشد.
سیستم حرارتی آون توستر که باعث پخت سریع موادغذایی می‌شود دارای دو المنت قوی در بالا و پایین دستگاه است.
این دو المنت کار انتقال همرفتی هوا از طریق فن یا عملکرد Convection را انجام می‌دهند و به وسیله یک فن، گرما را درون محفظه به جریان می‌اندازند.
توجه: سعی کنید از آون توستر برای گرم کردن غذا کم‌تر استفاده کنید.

آون توستر ناساالکتریک

حضور مدل‌های مختلفی از آون توستر ناساالکتریک باعث بهتر و لاکچری‌تر دیده شدن دیزان آشپزخانه شما می‌شود.
 آون توسترهای ناساالکتریک به دلیل زیبایی ظاهری و سهولت استفاده، یکی از محصولات پرطرفدار و پرفروش این برند است.

تفاوت متمایز کننده آون توستر نسبت به محصولات مشابه چیست؟

عدم وجود اشعه مهم‌ترین تفاوت آون توستر با مایکروفر(مایکروویو) و سولاردوم است.

4-    سولاردوم چیست؟

سولاردوم دستگاهی پیشرفته است که دو قابلیت مایکروفر و مایکروویو را دارا می‌باشد. در طراحی این محصول علاوه بر استفاده از امواج مغناطیسی یک سیستم نوری نیز تعبیه شده است.
یعنی به صورت کلی ترکیبی از فن‌آوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است. امواج نوری در سولاردوم توسط یک هیتر ذغالی که نوعی المنت نوری با رشته های ذغالی است، تولید می‌شود.
این المنت هالوژنی امواجی نورانی با گرما و عمق نفوذ بسیار بالا تولید می‌کند که باعث سریع‌تر گرم شدن محفظه و پخت بهتر مواد غذایی می‌شود.
در توضیحات بالا نحوه کارکرد مایکروفر(مایکروویو)، آون توستر و سولاردوم بیان شده است که می‌توانید با مطالعه این مقاله به راحتی محصولی کارامد و مورد نیاز برای آشپز‌خانه خود خریداری کنید و از انتخاب درست خود لذت ببرید.

توضیحات مختصر:

آون توستر:

برای پخت انواع مواد غذایی آبدار و گریل کردن مناسب است.
آون توستر مواد غذایی را خشک نمی‌کند.
از طریق دو المنت حرارتی عمل پخت‌وپز را انجام می‌دهد.

مایکروفر:

از طریق ریز موج‌های مغناطیسی عمل پخت مواد غذایی را انجام می‌د‌هد.
از مایکروفر بیشتر برای گرم کردن و گریل کردن موادغذایی استفاده می‌شود.

سولاردوم:

در این محصول علاوه بر استفاده از امواج مغناطیسی یک سیستم نوری نیز تعبیه شده است.
کار آن از طریق ترکیبی از فن‌آوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است.
از سولاردوم می‌توان برای پخت‌وپز انواع موادغذایی، گریل کردن و گرم کردن استفاده کرد.

سوالات:

اکثر خانم‌های خانه‌داری می‌پرسند که چه کنیم تا موادغذایی در ماکروفر خشک نشود؟

البته خشک شدن موادغذایی توسط مایکروفر را هیچ کارشناسی تایید نکرده است.
روش اول: اگر این قبیل مشکلات برای شما پیش آمد می‌توانید قبل از این‌که موادغذایی را داخل محفظه قرار دهید به سطح مواد، آب اسپری کنید.
روش دوم: گذاشتن یک لیوان آب داخل محفظه مایکروفر( مایکروویو) برای جلوگیری از خشکی مواد غذایی.
روش سوم: ریختن مقداری آب در کف ظرفی که درون مایکروویو یا مایکروفر قرار می‌دهید.

آیا امواج مایکروفر(مایکروویو) و سولاردوم سرطان‌زا است؟

برخی افراد که سطح اطلاعاتی بالایی از نحوه کارکرد این محصولات ندارند، بر این باورند که استفاده از این دستگاه‌ها سرطان‌زا بوده و برای انسان و محیط اطراف مضرر است.
اما این باور کاملا اشتباه است زیرا این قبیل دستگاه‌ها با آخرین ایمنی و رعایت اصول ایمنی تولید می‌شوند و از معاینات سلامت محصول می‌گذرند و متخصصانی که در زمینه سلامت لوازم خانگی تحقیق می‌کنند این مسئله سرطان‌زا بودن را رد کرده‌اند.
جالب است بدانید بسیاری از متخصصان تغذیه بیان کرده‌اند که استفاده از این دستگاه‌ها به دلیل تخریب کم‌تر ریز مغزی‌های درون موادغذایی برای پخت‌وپز مناسب‌تر هستند.

با معرفی انواع مختلفی از فرهای برقی که در بازار هست سعی در پاسخ دادن به سوال کدام فربرقی مناسب آشپزخانه من است ؟ داشتیم. پس با مطالعه این مقاله می‌توانید به آسانی برای خریدی موفق اقدام کنید.

انواع مایکروفر، سولاردوم و توستر ناساالکتریک جز بهترین دسته محصولات این برند محسوب می‌شود که خریداران با در نظر گرفتن مزیت‌های مختلف در کنار خدمات پس از فروش و قیمت مناسب دست به انتخاب محصولات برند ناساالکتریک می‌زنند.

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.