مدل میوه خشک کن: NS-1162
کاربرد: خشک کردن میوه‌ها, سبزی‌های معطر, گل‌ها, درست کردن لواشک
محدوده‌ی توان مصرفی: 350 وات
ولتاژ ورودی: 220-240V
فرکانس: 50/60HZ
گردش هوا: بالا به پایین
خاموش شدن خودکار:
فن:
المنت:
جنس المنت: استیل ضد زنگ
میزان جذب رطوبت: 80%
صفحه نمایش:
نوع صفحه نمایش: دیجیتالی
قابلیت تنظیم دما:
درجه حرارت قابل تنظیم: از 35 تا 70 درجه سانتیگراد
قابلیت تنظیم زمان:
مدت زمان قابل تنظیم: 1ساعت تا 48 ساعت
تعداد سینی: 5 سینی متحرک
جنس سینی: پلاستیک ABS
درپوش:
جنس درپوش: پلاستیک
دریچه تخلیه بخار:
قابلیت تفکیک آسان قطعات:
قابلیت استفاده با تعداد سینی دلخواه:
پایه ضد لغزش:

میوه خشک کن NS-1162

  • دارای توان مصرفی 350 وات
  • دارای کنترل پنل برای تنظیم زمان ودما
  • قابلیت تنظیم مدت زمان از 1 تا 48 ساعت
  • برخورداری از 5 سینی متحرک برای خشک کردن میوه
  • قابلیت تنظیم درجه حرارت از 35 تا 70 درجه سانتیگراد

 


میوه خشک کن ناسا الکتریک NS-1162


میوه خشک کن NS-1162 یکی از دستگاه‌های کاربردی برای خشک کردن میوه و سبزیجات است. برخورداری از 5 سینی یا طبقه متحرک در این میوه خشک کن قابلیت نگهداری حجم زیادی از اقلام و سایر مواد غذایی را فراهم نموده است. این 5 طبقه از جنس پلاستیک شفاف بوده و به راحتی می‌توان از وضعیت و میزان خشک شدن مواد داخل سینی‌ اطلاع پیدا کرد. مشکب بودن سینی به گردش هوای راحت و یکنواخت در تمام طبقات کمک می‌کند، به این صورت که مواد پخش شده در سینی‌ها به یک اندازه خشک شود. بر روی این طبقات درپوشی از جنس پلاستیک قرار گرفته، که دارای دریچه‌هایی نیز می‌باشد. این دریچه‌ها جهت تخلیه نمودن بخار اضافی تعبیه شده‌اند و به خشک شدن سریع‌تر و اصولی‌تر میوه کمک می‌نمایند.

میوه خشک کن NS-1162

المنت وفن در نظر گرفته شده برای این محصول باعث ایجاد هوای گرم و انتقال هوا از پایین به بالا شده است، تا رطوبت میوه و دیگر مواد غذایی در کوتاه‌ترین زمان گرفته شود. این تمام کاری نیست که این میوه خشک کن انجام می‌دهد، میوه خشک کن NS-1162 ضمن خشک نمودن میوه‌ها به حفظ ارزش غذایی آنها نیز کمک می‌کند و بهترین طعم و مزه را به آنها می‌دهد. توان مصرفی در نظر گرفته شده برای این دستگاه برابر 350 وات می‌باشد و قابلیت تنظیم درجه حرارت از 35 تا 70 درجه سانتیگراد و تنظیم مدت زمان از 1 تا 48 ساعت را دارد.


مشخصات ظاهری میوه خشک کن NS-1162


از ویژگی‌های بارز میوه خشک کن ناسا الکتریک NS-1162 باید به ابعاد مناسب و وزن کم آن اشاره کرد، که قابلیت بلند کردن و حمل و جابجایی آن را آسان کرده است. این محصول خوش دست و جمع و جور را به راحتی می‌توان در آشپزخانه و بر روی کابینت قرار داد؛ چرا که هم ظاهری زیبا دارد و هم اینکه وزن سبک و ابعاد قابل قبولی دارد. برای این میوه خشک کن بدنه‌ای با رنگ قهوه‌ای در نظر گرفته شده است، این بدنه از جنس پلاسیتک با کیفیت و با دوام ABS بوده و در برابر حرارت وگرما و حتی افتادن‌های احتمالی نیز مقاومت بالایی دارد.

بر روی بدنه اصلی دستگاه یک کنترل پنل ساده و کاربردی طراحی شده، که برای تنظیم نمودن دما و مدت زمان کارکرد استفاده می‌شود. کلیدهایی با عملکرد فشاری بر روی این پنل دیده می‌شوند که شامل کلید روشن/خاموش، کلید تنظیم دما ( TEMP )، کلید تنظیم زمان ( TIME) و کلید افزاینده و کاهنده دما و زمان می‌شوند. صفحه نمایش دیجیتالی کوچکی که بر روی این پنل قابل مشاهده است، امکان نمایش دادن زمان کارکرد را دارد.

میوه خشک کن NS-1162
مشخصات سینی


می‌دانید که سینی‌ها به معنای قفسه‌هایی هستند که برای نگهداری و پخش میوه و سبزیجات و ... استفاده می‌شوند. NS-1162 یک میوه خشک کن 5 طبقه است، که از 5 طبقه مجزا برای خشک کردن میوه و رطوبت گیری استفاده می‌کند. هر چه تعداد طبقات این محصول بیشتر باشد به این مفهوم است، که حجم بیشتری از مواد غذایی را در خود نگهداری می‌کند. سینی‌هایی که در این محصول تعبیه شده‌اند از جنس پلاستیک شفاف بوده و قابلیت مشاهده کردن محتویات داخل سینی را ممکن کرده‌اند.

به این صورت که نیازی نیست برای آگاهی از وضعیت خشک شدن و میزان رطوبت گیری مواد مختلف درپوش را بردارید. چرا که با هر بار برداشتن درپوش، میزان زیادی انرژی و گرما هدر رفته و در نتیجه میزان مصرف انرژی دستگاه افزایش خواهد یافت. درپوشی از جنس پلاسیتک غیر شفاف بر بالای طبقات قرار گرفته است، که دارای دریچه‌های خروج بخار اضافی است. همچنین بر روی بدنه دستگاه دو دسته پلاستیکی تعبیه شده است، که به منظور حمل و نگهداری راحت دستگاه می‌باشد.

مشخصات سینی میوه خشک کن


کنترل پنل و تنظیمات آن


یکی از ویژگی‌های ظاهری برجسته این میوه خشک کن، کنترل پنل و کاربرد راحت آن می‌باشد. در واقع کنترل پنلی که بر روی بدنه اصلی دستگاه قرار گرفته است، قابلیت تنظیم نمودن مدت زمان و درجه حرارت را دارد. دکمه POWER برای خاموش و روشن کردن دستگاه استفاده می‌شود. دکمه TIME برای تنظیم زمان کارکرد و دکمه TEMP برای تنظیم درجه حرارت. به این صورت به راحتی می‌توانید تنظیمات مورد نظر خودتان را مطابق با نوع ماده غذایی اعمال نمایید. قابلیت تنظیم درجه حرارت برای این محصول از 35 درجه تا 70 درجه سانتیگراد است، که بصور پیشفرضبر روی درجه حرارت 35 درجه تنظیم شده است.

با فشار دادن دکمه درجه حرارت با استفاده از دکمه‌های + و _ می‌توان دما را افزایش یا کاهش داد. همچنین تنظیم مدت زمان کارکرد نیز با کمک دکمه TIME صورت می‌گیرد. به این صورت که کافی است دکمه مربوطه را فشار دهید و سپس با کمک دکمه‌های افزاینده و کاهنده، زمان کار دستگاه را تنظیم نمایید. گفتنی است که این زمان از 1 ساعت تا 48 ساعت قابلیت تنظیم شدن دارد، که بصورت پیشفرض بر روی 8 ساعت قرار گرفته است. این تنظیمات بسته به نوع میوه متفاوت خواهد بود، با مطالعه دفترچه میوه خشک کن NS-1162 با طرز کار آن بیشتر آشنا خواهید شد.


مشخصات فنی NS-1162


میوه خشک کن ناسا الکتریک NS-1162 دستگاهی کاربردی و حرفه‌ای است که از توان و قدرت لازم برای خشک شدن و رطوبت گیری بهره می‌برد. این دستگاه دارای توان مصرفی 350 وات بوده که نشان از قدرت و سرعت بالا محصول در کار رطوبت گیری میوه هاست. در واقع این توان مصرفی بالا باعث می‌شود در مدت زمانی کوتاه مواد غذایی مختلف خشک شوند و رطوبت آنها گرفته شود. با این روش نه تنها مواد مغذی ریزه میزه میوه‌ها حفظ خواهد شد، بلکه از خراب شدن و فاسد شدن میوه‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

برای این دستگاه کاربردی یک المنت حرارتی و فن خنک کننده تعبیه شده است، که المنت برای تولید گرما و گرم نمودن دستگاه به کار می‌رود و فن نیز برای به گردش درآوردن هوای گرم از پایین به بالا در نظر گرفته شده است. با به جریان انداختن هوای گرم از پایین به بالا تمام طبقات به یک اندازه از هوای گرم بهره‌مند می‌شوند و در نتیجه مواد غذایی داخل سینی‌ها نیز بصورت یکسان رطوبت گیری می‌شوند.

مشخصات فنی میوه خشک کن NS-1162
نکات کاربردی حین استفاده از میوه خشک کن NS-1162


 البته دقت داشته باشید که هر چه برش‌های میوه نازک‌تر باشد به درجه حرارت پایین‌‎تر و زمان کمتری برای رطوبت گیری نیاز دارد و سریع‌تر خشک خواهد شد. همچنین اگر درجه حرارت یا زمان بیش‌تر از حد مورد نیاز باشد، احتمال دارد که به سوخته شدن مواد غذایی داخل میوه خشک کن منجر شود. همچنین ناگفته نماند که شرایط هر یک از میوه‌ها متناسب با میزان سفتی و سختی و حتی نوع بافتی که دارند، متفاوت است. به این دلیل برای خشک شدن برخی میوه‌ها به زمان بیشتری نیاز است. همچنین بعد از خشک شدن نیز هر نوع میوه‌ای شرایط خاصی دارد، از نرم گرفته تا ترد و سفت. بنابراین در انتخاب مدت زمان کارکرد دستگاه ودرجه حرارت دقت لازم را داشته باشید، تا با سوخته شدن مواد داخل سینی مواجه نگردید. اگر بعد از خاموش شدن میوه خشک کن متوجه شدید که هنوز میوه یا سبزیجات آبدار است و آن طعم ومزه خاص را نمی‌دهد، دوباره دستگاه را روشن کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

 

راهنمای استفاده

دستورالعمل استفاده از میوه خشک کن ناسا الکتریک مدل NS-1162 دانلود
ارسال دیدگاه
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.