خرید بهترین پلوپز چند کاره

خرید بهترین پلوپز چند کاره

خرید بهترین پلوپز چند کاره؛ پلوپز چی بخرم؟

پلوپز دستگاهی است کم وزن با ابعاد جمع و جور، که به راحتی حمل می‌شود و به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول در واقع یک محفظه‌ی بسته است، که دارای مخزن یا دیگی برای پخت غذاهای مختلف می‌باشد. پلوپز چند کاره قابلیت‌ها و برنامه‌های متنوعی دارد، که کارایی محصول را از ساده به حرفه‌ای تغییر داده‌اند. از جمله‌ برنامه‌های پخت و پز در پلوپز چند کاره می‌توان به برنامه‌ی تهیه‌ی سوپ، خورش، تهیه‌ی کیک، تهیه‌ی پیتزا، قابلیت بخارپز کردن، سرخ کردن و ماست بندی و ... اشاره کرد. این همه برنامه‌ی متنوع در یک دستگاه از هوشمند بودن آن حکایت دارد. اما اکنون مسئله این است که بهترین پلوپز چند کاره چه ویژگی‌هایی دارد و باید از چه امکاناتی برخوردار باشد.


بیشتر بخوانید؛ بهترین پلوپز و راهنمای خرید پلوپز


بهترین پلوپز چند کاره

قبل از انتخاب و خرید پلوپز چند کاره بهتر است که ملاک‌های مهم در خرید را بررسی کنید، تا بتوانید بهترین پلوپز را بشناسید. ظرفیت پلوپز از موارد مهم در خرید است، ظرفیت پلوپز بر حسب لیتر یا نفر بیان می‌شود، جنس قابلمه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که جنس قابلمه بر روی کیفیت غذا تاثیر خواهد گذاشت. چندکاره بودن و پشتیبانی از برنامه‌های متنوع پخت و پز، اقلام همراه و عملکردهای مختلف که شامل انواع سبد بخارپز و سینی توری سرخ کن و قالب‌های ماست بندی و ... می‌شود.

ظرفیت پلوپز

پلوپز چند کاره را مانند قابلمه‌ی بسته در نظر بگیرید، بدون شک یکی از اولین چیزهایی که به ذهن‌تان می‌رسد ظرفیت قابلمه است. پلوپز نیز بسته به ظرفیت و گنجایشی که دارند، به انواع پلوپز‌های 2 نفره و 4 نفره و 6 نفره و 8 و 10 نفره تقسیم بندی می‌شوند. در واقع ظرفیت پلوپز را بر حسب نفر و یا لیتر بیان می‌کنند. شما بر اساس نیاز خود و البته تعداد افراد خانواده می‌توانید مناسب‌ترین ظرفیت را انتخاب نمایید. پلوپزهای 4 لیتر و 5 لیتر بسیار پرطرفدار هستند، که برای جمع‌ها و گروه‌های 8 تا 10 نفره مناسب می‌باشند. البته از این پلوپزها می‌توان برای درست کردن برنج دو نفر نیز استفاده کرد. بنابراین خرید یک پلوپز چند کاره 8 نفره می‌تواند برای اکثر افراد بهترین انتخاب باشد.

جنس قابلمه یا دیگ پخت

یکی از موارد مهم در خرید بهترین پلوپز چند کاره می‌تواند جنس دیگ یا قابلمه باشد، در واقع به غیر از ظرفیت، جنس قابلمه‌ی پخت نیز اهمیت دارد. چرا که جنس ظروف پخت و پز بر روی سلامتی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. معمولاً قابلمه‌ای که در پلوپز استفاده می‌شود از جنس آلومنیوم است و تنها پوشش داخلی آنها با هم تفاوت دارد. پوشش سرامیکی یکی از پوشش‌های نچسب و با کیفیتی است که برای سطوح داخلی دیگ پخت استفاده می‌شود. پوشش سرامیکی به آهستگی گرما را انتقال می‌دهد و با همان سرعت کم قابلمه را گرم می‌کند. همچنین این سطوح نسبت به انواع مواد قلیایی و اسیدی واکنش نمی‌دهند و همین باعث می‌شود تا بر روی طعم و کیفیت مواد داخل قابلمه تاثیر نگذارد.

به بیان ساده‌تر قابلمه‌ای که در پلوپز استفاده می‌شود از جنس آلومنیوم است، البته آلومنیوم آنودایز که خاصیت واکنش پذیری ندارد. آلومنیوم آنودایز بر اثر مراحلی که در فرآیند تولید طی می‌کند، تحت تاثیر جریان الکتریکی و محلول اسیدی قرار می‌گیرد و بر اثر این فرایند پوششی بر روی سطح آلومنیومی قرار می‌گیرد که باعث افزایش دادن مقاومت قابلمه و از بین رفتن خاصیت واکنش پذیری آن می‌شود.

سطوح داخلی قابلمه با انواع مواد نچسب از سرامیک گرفته تا پوشش نچسب DAIKIN و Whiteford و ... پوشش داده می‌شوند. پخت و پز در این نوع قابلمه‌ها با کیفیت بالایی صورت می‌گیرد و نه خبری از ته گرفتن مواد غذایی است و نه چسبیدن به دیواره‌ها و نه بر اثر واکنش‌های شیمیایی طعم و مزه‌ی مواد را تغییر می‌دهد.


بیشتر بخوانید؛ چه غذاهایی را میشه در پلوپز پخت؟


برنامه‌های متنوع در پلوپز‌های چند کاره

می‌دانید که هدف از خرید یک پلوپز چند کاره بهره بردن از برنامه‌های متنوع پخت است، پس حتماً هنگام خرید به برنامه‌هایی که پلوپز از آنها پشتیبانی می‌کند دقت کنید. معمولاً انواع پلوپز چند کاره تنها برنامه‌ی پخت برنج ندارند، بلکه برنامه‌ی پخت سوپ، خورش، آبگوشت، کیک، پیتزا، ماست بندی، بخارپز، سرخ کن و هواپز و ... را دارند. وجود این همه برنامه در یک دستگاه باعث می‌شود تا دیگر نیازی به خرید دستگاه‌های دیگری مانند سرخ کن و هواپز و بخارپز و زودپز و ... نداشته باشید. استفاده و طرز کار با پلوپز به سادگی فشار دادن چند دکمه‌ است و به دانش و مهارت خاصی نیاز نیست.


بیشتر بخوانید؛ طرز استفاده از پلوپز چند کاره


سخن آخر ناسا الکتریک

با تمام این تفاسیر یک پلوپز چند کاره باید تمام ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشد و از ظرفیت مناسب و جنس قابلمه‌ی آن از پوشش نچسب چند لایه باشد. بهتر است پلوپز یک نمایشگر دیجیتالی هم داشته باشد تا بتوانید از طریق آن به راحتی برنامه‌ی پخت مورد نظر را انتخاب کنید. به علاوه کنترل پنل دستگاه هم کارایی راحتی داشته باشد، تا کاربر به سادگی بتواند با آن کار کند و برنامه‌ی مورد نظرش را فعال نماید. همچنین برنامه‌های پخت نیز باید متنوع باشند و با خرید آن از دیگر لوازم برقی پخت و پز بی نیاز شوید. پلوپز و زودپز و دیگر لوازم برقی آشپزخانه که هر روز استفاده می‌شوند، بیشتر از وسایل کم کاربرد در معرض خراب شدن قرار می‌گیرند. پس بهتر است پلوپزی بخرید که قطعات آن در دسترس باشد.

ارسال دیدگاه
Captcha
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.